Hlavní navigace

Místo výkonu práce

 • (neregistrovaný) 192.138.111.---

  14. 7. 2007 17:59

  Dobrý den,

  prosím o pomoc s vysvětlením některých pojmů.

  V současné době zaměstnáváme určitý počet servisních pracovníků a prodejců, kteří se pohybují po větším území ČR a jako místo výkonu práce mají určeno sídlo pobočky či jejich bydliště. Každý den si tak vypisují cestovní příkazy a uplatňují náhrady stravného. Jelikož je tato praxe velmi administrativně náročná, chtěli jsme přejít k vyplácení paušálních náhrad stravného, ale nejvíce by nám vyhovoval model stravenek. K tomuto by ale bylo nezbytné rozšířit jejich místo výkonu práce na např. kraj popř. okruh v km, neboť tak mají rozdělenu ČR.

  Můj dotaz tedy spočívá v tom, zda můžeme jako místo výkonu práce uvést např. Severočeský kraj či pásmo v okruhu 100 km od místa pravidelného pracoviště. Další dotaz mám, zda je možné např. u obchodního ředitele, který se pravidelně pohybuje po celé ČR, uvést jako místo výkonu práce celou ČR?

  V případě, že by pak vycestovali mimo území uvedené jako místo výkonu práce, pak by pochopitelně měli nárok na stravné podle zákona o cestovních náhradách.  Děkuji za Váš čas.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 7. 2007 13:02

   Ditta (neregistrovaný) 83.208.59.---

   Re: Místo výkonu práce
   My to tak máme taky, jsme auditovaná firma, problém žádný není, zvlášť pokud s tím budou souhlasit ti zaměstnanci a přistoupí na stravenky. U nás by neměl kdo psát ty cesťáky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).