Hlavní navigace

reklamace - ušlý zisk, pro gravera

  • (neregistrovaný) 194.228.88.---

    14. 7. 2007 18:22

    Dobrý den,
    potřebovala bych poradit. Když si zákazník /jako koneční spotřebitel/ koupí třeba tiskárnu.Tá se po nějaké době porouchá, takže ji pak jde reklamovat. Má nárok na náhradu ušlého zisku v případě, že danou věc použival pro svoji podnikatelskou činnost, a požaduje náhradu škody, která mu bude způsobena tím, že ji měsíc nebude používat. Předci, když si věc koupil jako koneční spotřebitel, nemůže požadovat ušlý zisk z toho, že ji používal k podnikatelské činnosti, nebo jo? Předci jemo jako konečnému spotřebiteli škoda způsobena nebude. Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2007 19:30

      graver (neregistrovaný) 89.102.8.---

      Re: reklamace - ušlý zisk, pro gravera
      Na náhradu ušlého zisku nárok nemá. Má nárok pouze na úhradu nákladů, prokazatelně souvisejících s uplatněním práva z odpovědnosti za vady. I to ovšem pouze v rámci občanského práva (ObčZ §509/1), tzn. nikoliv jako podnikatel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).