Hlavní navigace

Okamžitá výpověď §56 b

  • (neregistrovaný) 86.61.132.---

    14. 7. 2007 22:45

    prosím o radu, potřebuji zrušit pracovní poměr ke konci tohoto měsíce, ale zaměstnavatel nechce přistoupit na dohodu. Napadlo mě použití hodinové výpovědi z důvodu opožděné výplaty, lhůta se tam počítá snad rok, vloni jsem dostala výplatu za srpen 13.10.
    Výplatní termín ve firmě máme 15. v měsíci. Myslíte, že by se tento paragraf dal použít?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2007 9:37

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Okamžitá výpověď §56 b
      Okamžitého zrušení může zaměstnanec využít, pokud mu nebyla mzda vyplacena ani 15 dnů od splatnosti (přičemž splatnost je do konce měsíce) a pokud neuplynuly více než 2 měsíce od odby, kdy se o tom opoždění dozvěděl a zároveň pokud neuplynul rok od doby, kdy důvod zrušení vznikl. Na loňský případ už toto zrušení použít nemůžete, protože už uplynulo víc než 2 měsíce od doby, kdy jste se dozvěděla, že Vám dal mzdu pozdě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).