Hlavní navigace

ukončení brigády - nástup do zam. spěchá

  • (neregistrovaný) 82.99.166.---

    16. 7. 2007 7:06

    Měli jsme na Dohodu o provedení práce brigádníka, který u nás pracoval asi 14 dní během července. Teď ale odchází, protože se mu naskytla příležitost , aby nastoupil do trvalého pracovního poměru. má u nás podepsat Prohlášení? nebo raději až u zaměstnance?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 7. 2007 10:49

      JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

      Re: ukončení brigády - nástup do zam. sp
      Může podepsat u Vás, a u nich nebude mít slevu. V ročním zúčtování se mu to srovná protože bude mít od obou zálohové daně.

    • 16. 7. 2007 17:48

      Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

      Re: ukončení brigády - nástup do zam. sp
      Zde by se mohlo uvažovat, pokud se dohoda považuje za zaměstnání, o využití Pokynu MF-D 300 - k § 38k odst. 6
      Podle tohoto bodu může poplatník v případě změny zaměstnání v průběhu měsíce podepsat prohlášení u obou postupných plátců. Oba plátci vypočtou zálohu na daň, ale slevu na dani podle § 35ba a daňové zvýhodnění na dítě uplatní pouze jeden z nich; a činí tak zpravidla ten, od kterého zaměstnanec odchází. Pokud bude uplatňovat u nového postupného plátce, měl by toto doplnit písemně do prohlášení. Takže by si mohl i vybrat, kde uplatní slevy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).