Hlavní navigace

Dluh u finančního úřadu

 • (neregistrovaný) 88.101.157.---

  16. 7. 2007 11:35

  Dobrý den,
  prosím o radu. Firma má dluh u finančního úřadu (daň z příjmů). Zažádali jsme o splátkový kalendář, ještě ho nemáme schválený. Až nám ho FÚ schválí a my budeme platit ve splatnosti splátky daně a úroků - vystaví nám FÚ potvrzení o bezdlužnosti nebo v průběhu splácení tam budeme mít dluh?
  Před vydáním splátkového kalendáře je mi jasné, že jakýkoliv nárok na odpočet DPH nám zúčtují s dlužnou daní (úroky z prodlení), předpokládám, že po schválení splátkového kalendáře nám budou nadměrný odpočet z DPH vracet v termínu. Můžete mi to někdo potvrdit?

  Moc děkuji za odpovědi i za jakékoliv zkušennosti se splátkovým kalendářem u FÚ.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 7. 2007 13:31

   Ma (neregistrovaný) 213.195.234.---

   Re: dluh u finančního úřadu
   Pokud budete dlužit - i třeba na splátkový kalendář tak se pořád jedná o dluh a potvrzení o bezdlužnosti určitě nevydají. A v současné době je předčasné přemýšlet o tom, jestli vám budou nadměrný odpočet vracet a nebo jestli si tím budou pokrývat váš dluh. Rozhodnutí je na Fú. Možná, že při žádosti o splátkový kalendář jste přímo mohl požádat, aby případné nadměrné odpočty z DPH nebyly použity jako splátky DP. Pokud nemáte rozhodnutí od Fú tak bych ještě zkusila vyjednávat. Ono také záleží na koho na Fú "narazíte". přeji úspěch

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).