Hlavní navigace

SD a DPH-ojetý motocykl, prosíííím!!!

  • (neregistrovaný) 82.142.83.---

    16. 7. 2007 11:44

    Dobrý den,
    nikdo mi neporadí, prosím, ohledně ojetého motocyklu ???
    Viz níže:
    Dobrý den,
    v květnu 2007 jsme pořídili jako firma (právnická osoba) ojetý motocykl v ceně bez DPH cca 99 000,00, tudíž musím dát do majetku, ale nevím zda si mohu uplatnit DPH?
    A od kdy mám počítat odpisy?
    A ještě jeden dotaz, tento motocykl má kategorii dle TP LC a bude použiván pro služební účely zaměstnancem na Dohodu o provedení práce, musím zaplatit za jednotlivé jízdy zpětně dnes zálohu na SD a mohu jí zaplatit sazbou Kč 25,00 za den ??
    A ještě mohu proplácet benzín tomuto zaměstnanci a uplatnit si z těchto paragonů DPH?
    Předem moc děkuji !!!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 7. 2007 12:46

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: SD a DPH-ojetý motocykl, prosíííím!!
      >Dobrý den,
      >nikdo mi neporadí, prosím, ohledně ojetého motocyklu
      >???
      >Viz níže:
      >Dobrý den,
      >v květnu 2007 jsme pořídili jako firma (právnická
      >osoba) ojetý motocykl v ceně bez DPH cca 99 000,00, tudíž
      >musím dát do majetku, ale nevím zda si mohu uplatnit
      >DPH?

      Pokud bude motockyl sloužit k uskutečňování Vašich ekonomických činností, pak můžete uplatnit DPH na vstupu (zákaz odpočtu jako u osobních automobilů se na motocykly nevztahuje).

      >A od kdy mám počítat odpisy?

      Účetní podle vnitřní směrnice. Daňové podle § 31, pokud ještě budete mít motorku v majetku k 31.12.2007. Zařazuje se do OS 2.

      >A ještě jeden dotaz, tento motocykl má kategorii dle
      >TP LC a bude použiván pro služební účely zaměstnancem
      >na Dohodu o provedení práce, musím zaplatit za
      >jednotlivé jízdy zpětně dnes zálohu na SD a mohu jí zaplatit
      >sazbou Kč 25,00 za den ??

      Vozidla kategorie "L" nejsou předmětem silniční daně.

      >A ještě mohu proplácet benzín tomuto zaměstnanci a
      >uplatnit si z těchto paragonů DPH?

      Veďte si knihu jízd a při účtování PHM postupujte stejně, jako u auta. Pokud bude mít "zaměstnanec" na DoPP motorku trvale k dispozici, pak pečlivě zvažujte, zda obhájíte uplatněné náklady a DPH.

      >Předem moc děkuji !!!

    • 16. 7. 2007 14:04

      KP (neregistrovaný) 82.142.83.---

      Re: SD a DPH-ojetý motocykl, prosíííím!!
      Ještě jednou moc děkuji za rady !!!

    • 16. 7. 2007 14:14

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: SD a DPH-ojetý motocykl, prosíííím!!
      Pro jistotu ještě všetečná otázka:-)
      Ojetý motockyl jste koupili od plátce DPH a daň je na faktuře uvedena?

    • 16. 7. 2007 15:57

      KP (neregistrovaný) 82.142.83.---

      Re: SD a DPH-ojetý motocykl, prosíííím!!
      Ano je to od plátce a daň je na faktuře ve výši 19%, mohu tedy uplatnit DPH ?

    • 16. 7. 2007 16:01

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: SD a DPH-ojetý motocykl, prosíííím!!
      Jojo, můžete:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).