Hlavní navigace

Vedení účetnictví

• (neregistrovaný) 88.102.0.---

16. 7. 2007 12:25

Nemohla jsem se dostavit na schůzku s klientem, kterému vedu účetnictví od února, protože jsem měla kontrolu na PSSZ, kvůli jiné firmě. Napsal mi zprávu, ať mu okamžitě ještě ten den vrátím doklady, protože jsou jeho, jinak zavolá policii.
    Protože mi nezaplatil za služby za květen, odpověděla jsem mu že mu doklady vrátím ihned poté, kdy uhradí mojí fakturu za květen.
    Odpoledne mi volal jeho právník domlouval si se mnou schůzku v jeho kanceláři a sliboval, že klient zkontroluje účetnictví a když se mu bude zdát v pořádku, že fakturu zaplatí, což není pravděpodobné, protože faktura je dávno po splatnosti.
    Jedná se o nepodstatnou částku 2300,- Kč, ale také o princip. Klient již po prvním čtvrtletí účetnictví převzal a nechal si je zkontrolovat a neměl k vedení účetnictví žádné výhrady.
    Můžete mi poradit, jak bych měla správně postupovat?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 7. 2007 12:46

Ditta (neregistrovaný) 83.208.59.---

Re: Vedení účetnictví
      Třeba se dohodnout s jeho právníkem, aby jednání proběhlo za jeho přítomnosti s okamžitou platbou v hotovosti na místě. Společně s fakturou za červen. Případně se můžete zkusit domluvit, aby byla přítomna ještě nějaká účetní (či někdo kompetentní), kdo pozná, že účetnictví je v pořádku.

• 16. 7. 2007 14:58

Neja (neregistrovaný) 88.102.0.---

Právník mi okamžitou platbu v hotovosti nepotvrdil a platbu podmiňuje tím, že mi faktura bude proplacena po odsouhlasení účetnictví jeho klientem, ke kterému naprosto nemám důvěru. Stačí, když řekne že mu dva doklady chybí, což není pravda a nezaplatí. Nemohu narychlo sehnat doprovod a proto jsem navrhla schůzku na jiném místě. Klient mi poslal SMS, že na mně podá trestní oznámení a vytvoří o mně web. stránky, na kterých mně pomluví. Tak nevím.

• 16. 7. 2007 15:25

Nechápu, jak souvisí Váš případný doprovod se změnou místa schůzky. Myslím si, že by jednání mělo skutečně proběhnout u toho advokáta, s tím, že se udělá zápis o předání účetnictví a dalších souvisejících věcech včetně plateb za Vaše služby. Prostě i když tam nebude nikdo z účetnictví, tak by předání mělo proběhnout.

• 16. 7. 2007 21:32

Neja (neregistrovaný) 212.71.129.---

>>
      >>Právník mi okamžitou platbu v hotovosti nepotvrdil a
      >>platbu podmiňuje tím, že mi faktura bude proplacena
      >>po
      >>odsouhlasení účetnictví jeho klientem, ke kterému
      >>naprosto nemám důvěru. Stačí, když řekne že mu dva
      >>doklady
      >>chybí, což není pravda a nezaplatí. Nemohu narychlo
      >>sehnat doprovod a proto jsem navrhla schůzku na jiném
      >>místě. Klient mi poslal SMS, že na mně podá trestní
      >>oznámení a vytvoří o mně web. stránky, na kterých mně
      >>pomluví. Tak nevím.

>Nechápu, jak souvisí Váš případný doprovod se změnou
      >místa schůzky. Myslím si, že by jednání mělo skutečně
      >proběhnout u toho advokáta, s tím, že se udělá zápis o
      >předání účetnictví a dalších souvisejících věcech
      >včetně plateb za Vaše služby. Prostě i když tam nebude
      >nikdo z účetnictví, tak by předání mělo proběhnout.

Případný doprovod se změnou místa schůzky souvisí tím, že pokud sama navštívím právníka a klienta v jejich kanceláři, v podstatě jim přijedu jenom předat doklady a své služby zdarma, s jejich zápisem a s tím, že jim věnuji s cestou další min. půl dne svého času. Vím, že se mohu další roky soudit kvůli úhradě pohledávky. Opravdu si klient může dělat na něco takového nárok, se svým právníkem a vyhrožováním že mojí další práci zlikviduje? Připomínám, že celý spor vznikl tím, že jsem se nemohla dostavit na schůzku v den, který si klient určil. Doklady si zcela jistě nehodlám ponechat. Nepotřebuji je.

• 16. 7. 2007 21:39

1234 (neregistrovaný) 81.19.12.---

bohužel řešení -zadržení dokladů- je pro vás velmi riskantní. tak to opravdu nelze řešit. s neplatiči je to zlé, ať se jedná podnikatele a platby za účto, či za cokoliv jiného. dokud nebudou u nás soudy pružnější, bude se tímto problémem trápit hodně lidí:-((

• 17. 7. 2007 9:39

Asi stejně nic jiného nemůžete dělat. Klienti jsou nevyzpytatelní, možná jen chtěl využít příležitosti odejít od Vás. Prostě na Vašem místě bych účetnictví předala v advokátní kanceláři s příslušným zápisem a spoléhala se na čest daného advokáta, který by si neměl dovolit nedodržovat smluvené závazky, tudíž Vám nezaplatit, přece jen zastupuje toho klienta. Nemyslím si, že by klient snad mohl nějak likvidovat Vaši živnost, ale snažte se to vyřešit z Vaší strany profesionálním způsobem, tudíž se snažit přizpůsobit, prostě aby celé jednání proběhlo nekonfliktně, když už se to tak vyhrotilo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).