Hlavní navigace

Kontejnery a odpisy

• (neregistrovaný) 85.71.114.---

16. 7. 2007 12:37

Zdravím,prosím o názor nebo radu na následující : ve směrnici máme že DHM do 10 tisíc Kč dáváme do spotřeby. Od 10 do 40 tisíc odepisujeme 2 roky (tam už zohledňujeme životnost a zastaralost) Teď jsme koupili kovové kontejnery k nákladnímu autu-Avii, celkem 7 ks za 48 tisíc. A teď nevím jak se k tomu postavit....jsou pod 10 tisíc,ale životnost je delší než 1 rok.Poradíte mi někdo jak to zaúčtovat ? Díky,Patricie.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 7. 2007 14:33

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Re: Kontejnery a odpisy
      Buď si je zaevidujte do drobného majetku a tudíž hned do nákladů nebo máte možnost je zatřídit do dlouhodobého majetku a odepisovat. Záleží na Vás. Zuzik

• 16. 7. 2007 15:37

P. (neregistrovaný) 85.160.92.---

Ale nebude divné,že něco pod 10 dávám hned do spotřeby a jiné chci odepisovat?Tak asi finančákům ne,ale spíš mi jde o správnost vedení. Díky,Patricie.

• 16. 7. 2007 16:53

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Záleží také na tom, co máte ve vnitřní směrnici ( my třeba máme uvedeno co striktně musíme odepisovat a o čem do jaké výše ještě navíc rozhoduje jednatel nebo já, hihi), ale nic Vám nezakazuje ho zařadit do dlouhodobého majetku a odepisovat, i když má nižší hodnotu. Někdy je to výhodnější, zejména, jestliže se jedná o více kusů majetku ve vyšší celkové částce a nárazové šoupnutí do nákladů pak může znamenat docela ránu v hosp.výsledku.Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).