Hlavní navigace

Špatně uvedena DPH

• (neregistrovaný) 81.200.49.---

16. 7. 2007 13:43

Prosím někoho moc o radu.
    V květnu jsme dostali od dodavatele fakturu na částku 561 Kč.
    Základ daně 480,--, DPH 81 Kč. Toto DPH je ale špatné, mělo být 91 Kč.
    My jsme to však zjistili až teď. Daňové přiznání DPH za květen už máme odvedeno i s platbou daně. Jsme totiž měsíční plátci.
    My jsme tím pádem provedli menší odpočet daně, než jaký jsme správně měli provést.
    Můžete mi prosím poradit co s tím? Dodavatel nám chce dát novou fakturu již se správnou dani (on je totiž čtvrtletní plátce daně), ale co my teď? My přece nemůžeme chtít po finančáku ať nám těch rozdílných 10 Kč vrátí, ne? To byla naše chyba, že jsme provedli menší odpočet.
    Prosím, můžete mi někdo poradit, co mám teď dělat?
    Moc děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 7. 2007 14:31

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Re: Špatně uvedena DPH
      Neřešte to. Uplatnili jste si míň, žádný postih Vás nečeká a těch 10 káčé Vás taky nezachrání. Zuzik

• 16. 7. 2007 14:43

Katka (neregistrovaný) 81.200.49.---

Já jsem si říkala úplně to samé. Ale před chvíli mi dodavatel donesl tu novou fakturu se správnou částkou. Základ je 480 Kč a to správné dph je 91, takže celkem je to 571 Kč. A my mu zaplatili 561. On těch 10 Kč chce poslat na účet.
      Tak teď už vůbec nevím co s tím. Nám to přece teď nebude sedět v účetnictví.

• 16. 7. 2007 14:52

Ditta (neregistrovaný) 83.208.59.---

Mám pocit, že si děláte srandu :-) Pokud však ne, tak rozhodně to nebyla vaše chyba, ba dokonce jste to udělali správně, protože jste měli použít to DPH, které je na faktuře uvedené. Kdyby mi někdo přines takto opravenou fakturu, tak ji po DPH ani nepřijmu. A těch 10 kaček, to si zase dělal srandu on, abyste je poslala převodem, ne? Kolik stojí poplatek za převod?

• 16. 7. 2007 15:05

Katka (neregistrovaný) 81.200.49.---

Mě to taky přijde úplně srandovní a padlé na hlavu. Proto jsem ráda, že máte stejný názor jak já. Já to teda nechám tak jak to bylo.
      Moc Vám děkuji za názor a radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).