Hlavní navigace

Z jedné prac.smlouvy dvě nové

 • (neregistrovaný) 88.102.251.---

  16. 7. 2007 13:58

  Po 7 letech zaměstnání má manžel u téhož zaměstnavatele 2 úplně nové prac.sml., které nahrazují původní v plném rozsahu/uvádí jeden z bodů/. Jedná se o THP fci, kde zaměstnavatel OSVČ mu 30 hodin ponechává v původní firmě a 10 hod. na stejnou práci má pro jeho s.r.o.Doposud celých 40hod dělal jen pro OSVČ, vzhledem k auditu je prý nutno rozdělit. Samostatně je řešena mzda, doposud odměnován hodinově, nyní přechod na měsíční mzdu. Byl zařazen do 9.tř a byly mu stanoveny nenárokové prémie a osob. ohodn. Jak má správně vypadat plat. výměr těchto složek?Měla by být uvedena jejich plná výše a k tomu odpovídající úvazek nebo uvádět částky již po zkrácení?Můžete mě prosím dále upozornit, co by mělo být ošetřeno, zda nebude nějaký problém?Dovolenou bude mít v každém poměru 20 dnů a při čerpání bude placen samostatně na 2 výpl.lístcích?/ u téže mzdové úč./Při nemoci bude předkládat 2 neschopenky?Děkuji mnohokrát za cenné rady.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 7. 2007 14:48

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: Z jedné prac.smlouvy dvě nové
   Chápu to dobře, že bude zaměstnán u dvou různých podnikatelských subjektů.( FO a s.r.o. - jeden majitel).
   Ve mzdovém výměru se u měsíční mzdy zpravidla uvádí
   výše hrubého měsíčního platu, dalších složek a stanovená týdenní prac.doba v organizaci.Má-li zkrácený úvazek,je vhodné to tam poznamenat,že mzda je úměrně zkrácena podle sjednaného úvazku.
   Jsou-li to dva na sobě nezávislé pracovní poměry( není rozhodující,že je jedna mzdová účetní) , bude mít dva výplatní pásky. Daněno by to muselo být dohromady tehdy, kdyby se jednalo o dva pracovní poměry u jednoho plátce daně.
   Pak by ale nemohl mít oba poměry mít uzavřeny na stejnou činnost.

  • 16. 7. 2007 15:03

   Ali (neregistrovaný) 88.102.251.---

   Re: Z jedné prac.smlouvy dvě nové
   V plat. výměru je uvedena plná výše základ.mzdy a že to odpovídá 40 hod.prac. době. Ale ty dvě další pohyblivé složky jsou vyčísleny v obou výměrech již po zkrácení, ale není uvedeno, že to odpovídá 30 a 10 hod., což se mi nejeví správné.

  • 16. 7. 2007 15:30

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: Z jedné prac.smlouvy dvě nové
   Jestli jsou druhé dvě složky uvedeny ve stejném výměru jako základní mzda a je tam ta poznámka o 40 hod.prac.době, vztahuje se to na všechno, co je ve výměru uvedené. Jinymi slovy - jsou tam jabka s hruškama. U základu je jasné,že uvedená výše platí pro plný úvazek a u složek není uvedeno, že už jsou uvedené s přihlédnutím ke zkrácenému úvazku. Je-li ale složka uvedena jako měsíční a ne hodinová, je to pak jedno.Mělo by tam být hlavně uvedeno, za jakých podmínek budou složky vyplaceny, i když jsou nenárokové, tak nebudou vypláceny pro hezké oči :-).
   A k té nemocenské, musí mít pak dvě neschopenky- jsou to dva různé subjekty a na sobě nezávislé pojistné vztahy.

  • 16. 7. 2007 16:07

   Ali (neregistrovaný) 88.102.251.---

   Re: Z jedné prac.smlouvy dvě nové
   Děkuji Vám mnohokrát, vyjádřila jste přesně ten guláš, který v tom je. Potřebovala jsem jen ujistit, že to tak je, protože manžel mi tvrdil opak a argumentoval ústním vysvětlením ze strany šéfa,že rozdělení je logické a součtem se dopracuje na určitou částku, což samozřejmě při sporu neustojí. Stojím za svým co je psané, to je dané. A ještě poslední věc : na každém výplatním lístku bude mít uvedenu roční výměru dovolené 20 dnů?

  • 16. 7. 2007 16:34

   JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

   Re: Z jedné prac.smlouvy dvě nové
   Roční výměra se na pásku uvádět nemusí, ale měl by vědět,
   jaký je u nich roční nárok. Na pásce se spíš uvádí nárok od nástupu.

  • 16. 7. 2007 23:28

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: Z jedné prac.smlouvy dvě nové
   Mně se to nezdá jako guláš, naopak, přijde mně to docela jasné a logické. Zřejmě dříve část své pracovní doby věnoval práci pro OSVČ a část pro s.r.o. Takže toto bylo potřeba napravit, aby byl placen z té firmy, pro kterou tu práci odvádí. Pro jednoho zaměstnavatele tedy bude pracovat na zkrácený úvazek 30 h týdně a pro druhého 10 h týdně. Na výměrech má uvedenou mzdu, platící pro plný úvazek, která se tím pádem musí pokrátit, aby odpovídala úvazku zkrácenému. Nevím, o jaký spor by v tomto případě mohlo jít. Jen připomínám, že danit se bude zvlášť, všechno se povede zvlášť, jde o dva různé zaměstnavatele.

  • 16. 7. 2007 23:54

   Jitka_D (neregistrovaný) 62.177.70.---

   Re: Z jedné prac.smlouvy dvě nové
   Jen doplním... slevu na dani bude mít jen u jednoho zaměstnavatele, kde podepíše prohlášení růžový formulář) To ona účetní bude vědět, ale abyste nebyli překvapeni.

  • 17. 7. 2007 15:35

   Ali (neregistrovaný) 88.102.251.---

   Re: Z jedné prac.smlouvy dvě nové
   Pro jednoho zaměstnavatele
   >>tedy bude pracovat na zkrácený úvazek 30 h týdně a
   >>pro
   >>druhého 10 h týdně. Na výměrech má uvedenou mzdu,
   >>platící pro plný úvazek, která se tím pádem musí
   >>pokrátit,
   >>aby odpovídala úvazku zkrácenému.
   Jen na vysvětlenou. Plný úvazek má uveden jen u základní mzdy, ale u pohyblivých složek toto není. Jejich výše je uvedena v pevné částce již po zkrácení/ Nikde není zmínka ,že to odpovída 30 a 10 hod./, z čehož mě vyplývá, že klidně by mohlo dojít k jejich pozdějšímu zkrácení, protože by myslím platilo, to co je u základní mzdy a to je 40 hod.
   Nevím, o jaký spor
   >>by v tomto případě mohlo jít. Jen připomínám, že
   >>danit
   >>se bude zvlášť, všechno se povede zvlášť, jde o dva
   >>různé zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).