Hlavní navigace

Příjmový pok.dok. x Daňový pok.dok.

  • (neregistrovaný)

    16. 7. 2007 22:35

    Dobrý den,
    Není mi přesně jasný rozdíl mezi příjmovým daňovým dokladem pokladním daňovým dokladem.
    Který z nich mám dávat k faktuře při platbě v hotovosti?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 7. 2007 22:42

      Eva M. (neregistrovaný)

      Re: Příjmový pok.dok. x Daňový pok.dok.
      Odkud jste opsala ty názvy? Takto přesně je žádný zákon nedefinuje :-)
      Ale k dotazu: Pokud existuje řádný daňový doklad (faktura) a vypisujete k ní pokladní doklad, tak je zcela jedno, jak je nazvaný. Podstatné je, aby z něj bylo jasné, co se dělo (kdo, kdy, komu, proč, převzal + posléze zaúčtoval).

    • 16. 7. 2007 23:07

      Jana (neregistrovaný)

      Re: Příjmový pok.dok. x Daňový pok.dok.
      Daňový doklad (fakturu) mám a k ní vystavím pokladní doklad.
      Jde mi o to, jestli na pokladním dokladu k faktuře má být také rozepsané DPH jako je to na faktuře nebo jen konečná částka
      Děkuji Vám

    • 16. 7. 2007 23:13

      Eva M. (neregistrovaný)

      Re: Příjmový pok.dok. x Daňový pok.dok.
      Ne, pokladní doklad je jen dokladem o příjmu peněz. Pro účely DPH slouží ta faktura. Je naprosto zbytečné všechny ty údaje opisovat i na pokl.doklad - dph si stejně 2x neuplatníte :-)

      Rozpis dph na pokladním dokladu můžete vidět tehdy, pokud něco kupujete za hotové a od prodejce dostanete "prodejku" (každý tomu říká jinak), což je vpodstatě daňový doklad s rozpisem dph a současně též doklad o pohybu peněz.

    • 16. 7. 2007 23:21

      Jitka_D (neregistrovaný)

      Re: Příjmový pok.dok. x Daňový pok.dok.
      Dotazující se Janu asi zmátlo, že je tak již na zakoupených příjemkách. Někde se nedají koupit pouhé stvrzenky, takové aby se na ně dalo napsat jen "přijal úhradu x Kč za fakturu číslo xx. Všude mají hlavně příjmové doklady, kde je uváděno dańový doklad a rozepsána DPH. Také stále dělám osvětu:))

    • 16. 7. 2007 23:54

      Jana (neregistrovaný)

      Re: Příjmový pok.dok. x Daňový pok.dok.
      Děkuji Vám oběma za vyčerpávající odpovědi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).