Hlavní navigace

Kde se pojistit, kolik za položku?

 • (neregistrovaný)

  18. 7. 2007 8:09

  Jsem začátečník - účetní - OSVČ. Můžete pořadit, u koho je možné se pojistit proti případným průšvihům. Máte s tím někdo zkušenost?
  Jak s fakturací výkonů - kolik za položku ?
  Dík za radu.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 7. 2007 12:41

   Eva M. - moderátorka diskuze (neregistrovaný)

   Upozornění moderátora
   Prosím věnujte větší pozornost nadpisům, mělo by z něj být zřejmé, na co se ptáte. Váš původní nadpis byl jen "začátečník", upravila jsem jej. Přečtěte si pravidla diskuze - vidíte je pokaždé, když píšete příspěvek. Nevhodné příspěvky mohou být bez varování smazány. Děkujeme za pochopení a přejeme hodně úspěchů ve vaší profesi :-)

  • 18. 7. 2007 12:46

   Eva M. (neregistrovaný)

   Re: Kde se pojistit, kolik za položku?
   Než se zeptáte, zkuste vyhledávat v historii diskuze. Obě témata tady byla probírána už několikrát, takže jen stručně.
   Pojištění účetních poskytne třeba Kooperativa, Česká pojišťovna, lze i přes Svaz účetních atd.
   Cena za položku strašně moc kolísá podle náročnosti práce, podle cenové úrovně regionu, podle toho, jaké další služby poskytujete kromě "pouhého" zaúčtování, záleží taky dost na vašem "jménu", spolehlivosti, kvalitě vašeho pojištění a tudíž ručení za případné průšvihy atd. atd. Může to být pár korun až několik desetikorun.

   Osobně nemám moc ráda odměňování za položku a spíš se snažím, aby odměna za mou práci se řídila tím, kolik času strávím měsíčně s určitým klientem x odpovídající hodinová sazba. Někomu stačí jen nabušit položky do pc, jiný se furt na něco ptá, vyžaduje přehledy, tabulky, chce mít v osobě účetní i poradce a právníka atd. Někdo má doklady jednoduché, někdo velmi složité. Někdo je bordelář, někdo má vše vzorně připraveno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).