Hlavní navigace

dodání zboží do EU

  • (neregistrovaný) 160.218.244.---

    18. 7. 2007 10:01

    Dobrý den,
    prosím o radu, budeme poprvé dodávat výrobek do EU plátci DPH a bude ho přepravovat český dopravce.
    Vůbec netuším, co je vše potřeba. Prosím o radu a děkuji za věnovaný čas.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 7. 2007 12:23

      Ludmila (neregistrovaný) 88.103.101.---

      Re: dodání zboží do EU
      1.Od odběratele vyžadujte doklad o tom, že je ve své zemi plátcem DPH (požaduji to jen při prvním prodeji, pak si jen občas přes internet ověřím).
      2.Na fakturu dejte větu:" Fakturace dle § 64 zákona č.235/2004Sb. Zboží je přepraveno do jiného členského státu osobě registrované k dani v jiném členském státě. Odběratel má povinnost přiznat ve svém státě daň".
      Já si tuto větu nechám od odběratele podepsat. Ve vašem případě bych si nechala od přepravce podepsat DL a až zboží doveze do EU, měl by mu tento DL podepsat odběratel. Možná by tato věta mohla být i na DL nebo pokud bude dopravce doručovat zboží i s fakturou, tak ať mu fakturu podepíší a orazítkují. Prostě něco musíte mít, čím dokážete, že to zboží odešlo do EU. Důkazní břemeno je na Vás.

    • 18. 7. 2007 12:58

      Miri (neregistrovaný) 160.218.244.---

      Re: dodání zboží do EU
      Vztahuje se na toto souhrnné hlášení??? jestli ano, co je potřeba vše vyplnit a kdy.

    • 18. 7. 2007 13:56

      Ludmila (neregistrovaný) 88.103.101.---

      Re: dodání zboží do EU
      Ano na dodání zboží se vyplňuje souhrnné hlášení a to 1x z čtvrt roku.Co se do hlášení uvádí vyplývá z tiskopisu, který je na FÚ.
      Dále pokud u dodání zboží do EU překročíte limit 4.000.000,--Kč máte od okamžiku překročení limitu povinnost podávat celnímu úřadu hlášení INTRASTAT. Hranice 4 mil se sleduje za rok, tzn.pokud ji letos nepřekročíte, hlášení nepodáváte a od příštíhu roku začnete hlídat limit znovu.

    • 18. 7. 2007 14:16

      miri (neregistrovaný) 160.218.244.---

      Re: dodání zboží do EU
      >>>>Dobrý den,
      >>>>prosím o radu, budeme poprvé dodávat výrobek do EU
      >>>>plátci DPH a bude ho přepravovat český dopravce.
      >>>>Vůbec netuším, co je vše potřeba. Prosím o radu a
      >>>>děkuji za věnovaný čas.
      >>>1.Od odběratele vyžadujte doklad o tom, že je ve své
      >>>zemi plátcem DPH (požaduji to jen při prvním prodeji,
      >>>pak si jen občas přes internet ověřím).
      >>>2.Na fakturu dejte větu:" Fakturace dle § 64 zákona
      >>>č.235/2004Sb. Zboží je přepraveno do jiného členského
      >>>státu osobě registrované k dani v jiném členském
      >>>státě.
      >>>Odběratel má povinnost přiznat ve svém státě daň".
      >>>Já si tuto větu nechám od odběratele podepsat. Ve
      >>>vašem případě bych si nechala od přepravce podepsat
      >>>DL
      >>>a
      >>>až zboží doveze do EU, měl by mu tento DL podepsat
      >>>odběratel. Možná by tato věta mohla být i na DL nebo
      >>>pokud
      >>>bude dopravce doručovat zboží i s fakturou, tak ať
      >>>mu
      >>>fakturu podepíší a orazítkují. Prostě něco musíte
      >>>mít,
      >>>čím dokážete, že to zboží odešlo do EU. Důkazní
      >>>břemeno je na Vás.
      >>
      >>Vztahuje se na toto souhrnné hlášení??? jestli ano,
      >>co
      >>je potřeba vše vyplnit a kdy.
      >Ano na dodání zboží se vyplňuje souhrnné hlášení a to
      >1x z čtvrt roku.Co se do hlášení uvádí vyplývá z
      >tiskopisu, který je na FÚ.
      >Dále pokud u dodání zboží do EU překročíte limit
      >4.000.000,--Kč máte od okamžiku překročení limitu povinnost
      >podávat celnímu úřadu hlášení INTRASTAT. Hranice 4 mil
      >se sleduje za rok, tzn.pokud ji letos nepřekročíte,
      >hlášení nepodáváte a od příštíhu roku začnete hlídat

      souhrnné hlášení se podává čvrtletně, musí se tedy dávat na Fú každé čtvrtletí i když nic nebudu dodávat do EU ?
      >limit znovu.

    • 18. 7. 2007 16:07

      Ludmila (neregistrovaný) 88.103.101.---

      Re: dodání zboží do EU
      >>>
      >>>Vztahuje se na toto souhrnné hlášení??? jestli ano,
      >>>co
      >>>je potřeba vše vyplnit a kdy.
      >>Ano na dodání zboží se vyplňuje souhrnné hlášení a to
      >>1x z čtvrt roku.Co se do hlášení uvádí vyplývá z
      >>tiskopisu, který je na FÚ.
      >>Dále pokud u dodání zboží do EU překročíte limit
      >>4.000.000,--Kč máte od okamžiku překročení limitu
      >>povinnost
      >>podávat celnímu úřadu hlášení INTRASTAT. Hranice 4
      >>mil
      >>se sleduje za rok, tzn.pokud ji letos nepřekročíte,
      >>hlášení nepodáváte a od příštíhu roku začnete hlídat
      >
      >souhrnné hlášení se podává čvrtletně, musí se tedy
      >dávat na Fú každé čtvrtletí i když nic nebudu dodávat do
      >EU ?
      Pokud není ve čtvrtletí dodání zboží do EU, tak se souhrnné hlášení nepodává.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).