Hlavní navigace

Technické zhodnocení

• (neregistrovaný) 194.19.33.---

18. 7. 2007 10:54

Dobrý den, mám dotaz týkající se technického zhodnocení. Účetní jednotka asi jako každá jiná účtuje tech. zhodnocení na 548xxx do 40000 Kč a když tuto částku přesáhne tak se přeúčtuje na 022xxx. Je ale možné účtovat tech. zhodnocení jako drob. majetek a odpisovat jej 2 roky a tudíž jej neúčtovat na 548xxx, ale zařadit ihned do používání a odpisovat jako drobný hmot. majetek?
    Děkuji všem za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 7. 2007 11:10

bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

Re: Technické zhodnocení
      *** Zvláštní :-) A sama jsem zvědavá, k čemu (snad společnými silami) dojdeme :-) Takže jen moje a jen první úvaha: asi by byl problém zařadit TZ pod drobný majetek resp. zásoby - každá z těch definicí hovoří o nějaké VĚCI nebo o něčem HMOTNÉM. Kdežto TZ je definováno jako VÝDAJ na něco (modernizace,...). Takže TZ není z pohledu a definice ZDP něco hmatelného. Uvidíme, co ostatní :-) ***

• 18. 7. 2007 12:09

Ditta (neregistrovaný) 83.208.59.---

Re: Technické zhodnocení
      Já bych řekla, že technické zhodnocení musí být "připojeno" k něčemu, zatímco DHM "funguje" samostatně. Jestli jde zakamuflovat, že to něco k ničemu konkrétnímu nepatří a Vy to můžete používat samostatně, tak by se dalo o Vámi uvedeném způsobu účtování uvažovat. Raději napište, o co konkrétně jde a uvidí se.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).