Hlavní navigace

Výpoveď z prac.poměru

• (neregistrovaný) 85.160.24.---

18. 7. 2007 14:24

Pracovník podal výpověď a je ve dvouměsíční výpovědní lhůtě. Zaměstnavateli se ale znelíbil a vyhrožuje mu paragrafem na okamžité zrušení pracovního poměru z důvodu porušení pracovní kázně. Je toto možné, když on sám již výpověď podal a běží mu výpovědní doba? Nehledě na to, že porušení pracovní kázně by bylo nepravdivé obvinění???????

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 7. 2007 14:56

Eva (neregistrovaný) 194.108.134.---

Re: Výpoveď z prac.poměru
      pouhé porušení pracovní kázně není důvodem pro okamžité zrušení PP, muselo by se jednat o opakované porušení, přičemž zaměstnavatel musí zaměstanci takové posouzení porušení prac. kázně předat písemně (prac. poměr lze okamžitě zrušit až po třech takových výtkách). okamžité zrušení PP je možné při HRUBÉM porušení prac. kázně; co je za považováno za hrubé porušení přesně specifikuje zákoník práce. To, jestli již zaměstnanci běží výpovědní lhůta, nemá samozřejmě žádný vliv.

• 18. 7. 2007 16:06

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Jen doplňuji- pročtěte si par. 55 ZP a par.60 - při použití tohoto paragrafu musí být přesně definovaný důvod ( skutek ) , který vede zaměstnavatele k tomuto zrušení pr.poměru.

• 18. 7. 2007 17:03

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Jen bych se chtěla zeptat Evy, možná mně to ušlo, ale kde je přesná specifikace hrubého porušení pracovní kázně? To snad ani nejde.

• 18. 7. 2007 17:57

anonymous (neregistrovaný) 212.80.86.---

Pavle, při pravidelném sledování diskuze jsem zjistil, že (na můj vkus) je celkem dost časté, že zaměstnavatel neunese situaci, že si pracovník dovolil podat výpověď a snaží se vyhrožovat právě okamžitým zrušením pracovního poměru. Dle mě se jedná o neznalost stávajících zákonů a norem a přežívající mylné informaci, že takovýto pracovník bude následně postižen pracovním úřadem - nedostane podporu v nezaměstnanosti.
      Takže pokud tímto vyhrožuje, tak zajít a navrhnout okamžité ukončení poměru dohodou, ať je klid, případně vysvětlit, že si stejně nepomůže. Pokud se týká onoho nepravdivého obvinění, tak Vám zůstane asi hořkost, ale někdy je to menší zlo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).