Hlavní navigace

OSSZ - vzor podpisu a razítka ?

• (neregistrovaný) 84.42.219.---

18. 7. 2007 17:27

Prosím nevíte někdo jak je to s povinností zaměstnavatele s.r.o., při registraci na OSSZ.
    Paní z úřadu dostala veškeré doklady k registraci ale vyžaduje, aby se jednatel firmy OSOBNĚ dostavil na úřad a do knihy jí dal razítko a podpis. Problém je v tom, že sídlo a tím i příslušná OSSZ je na druhé straně republiky. Razítko jí klidně pošlu ať si to orazí, ale jak s tím podpisem? Proč zrovna jednatel? Máte s tím někdo zkušenost? Má její požadavek oporu v zákoně?
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 7. 2007 17:57

Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

Re: OSSZ - vzor podpisu a razítka ?
      To slyším poprvé. Teď jsem přihlašovala taky na konec republiky a stačila jim přihláška organizace, zaměstnance+záplist atd. a kopie výpisu z OR. A u těch co přihlašuji u "nás" jsem se taky nikdy s takovým požadavkem nesetkala. Zuzik

• 18. 7. 2007 18:22

Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

Společnost jedná prostřednictvím jednatele, ale ten se může nechat zastoupit na základě plné moci. Takže tvrdit, že někde musí být jednatel osobně přítomen není pravda (pokud to jednání není vedeno s jednatelem ale je vedeno se společností).

Společnost nemusí mít razítko a jestli si ta paní do svého památníčku razítka sbírá, tak by měla říci, podle jakého předpisu.

Slušně se paní zeptejte na číslo předpisu, které by takové jednání ukládalo. Přitom se odvolejte na pruďase jednatele.

Ta paní je placena z našich daní a nemůže si vymýšlet věci, které zákon neukládá.

Hodně štěstí!

• 18. 7. 2007 19:03

Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

S úředníky a razítky bývá někdy problém. Před časem jsem tady popisovala svůj autentický zážitek, týkalo se to právě razítka na SSZ. Jestli chcete, přečtěte si celou debatu, je dost dlouhá, ale třeba se i zasmějete ;-)
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=210367

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).