Hlavní navigace

vývoz-nemáme JSD-prosím spěchá

  • (neregistrovaný) 195.68.31.---

    19. 7. 2007 7:51

    Dobrý den,

    vyvezli jsme zboží do Ruska, ale nevrátili nám potvrzené JSD. Vývoz byl ukončen, protože jsme na celnici doložili alespoň potvrzené faktury s razítkem z Ruska,že tam zboží opravdu vstoupilo.
    Čím jiným mohu prokázat vývoz? Stačí fa.s razítkem firmy,které se zboží dovezlo?
    A jak má spočítat statistickou hodnotu, když nemám JSD na kterém by byla uvedena?

    MOc díky a přeji hezký den.

    začátečník

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2007 13:14

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: vývoz-nemáme JSD-prosím spěchá
      Požádejte si Celní úřad který JSD vystavil o jeho opis (přikládají se kolky asi za 30,-Kč - ale to si raději ověřte telefonicky)
      - mělibyste ho mít, jelikož je daňovým dokladem při vývozu.V §66 je uvedeno že výstup zboží z EU je možno prokázat i "jinými důkazními prostřeky", a pro tento účel si myslím že faktury s ruskými celními razítky stačí (nebo jestli máte CMR s ruskými razítky, dodací list apod.)
      Do daňového přiznání nemusíte uvádět údaj z kolonky statistická hodnota, může být hodnota faktury po přepočtu Vašim účetním kurzem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).