Hlavní navigace

Ukončení daňového zvýhodnění

  • (neregistrovaný) 213.210.175.---

    19. 7. 2007 10:49

    Dobrý den,
    prosím o radu, zaměstnankyně donesla potvrzení o studiu dcery od 1.9.2006 do června 2007. Takto je v potvrzení uvedeno - červen 2007. V červnu ukončila VŠ. Má nárok ještě na prázdniny, tj. 07/07, pokud matka potvrdí, že v červenci nepracovala? Stačí zápis matky do daňovky?
    Děkuji za odpovědi, v těch dětech a studentech neustále plavu.
    Lenka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 7. 2007 15:00

      LS (neregistrovaný) 213.180.60.---

      Re: Ukončení daňového zvýhodnění
      Vš je myšleno vysoká škola?? po vysoké škole nárok na prázdniny nemá.. jen po střední tudíž odpočet by se také neměl dělat

    • 19. 7. 2007 15:11

      Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

      Re: Ukončení daňového zvýhodnění
      Nepíšete, jestli ukončila řádně nebo s tím sekla. Pokud přerušila studium, tak nárok na prázdniny nemá. Jestli má diplom, tak platí, že studentem je ještě:
      b) kalendářní měsíc, v němž dítě ukončilo řádně studium na vysoké škole, a dále kalendářní měsíc následující po kalendářním měsíci, v němž dítě ukončilo řádně studium na vysoké škole, pokud dítě nevykonává po celý tento měsíc výdělečnou činnost podle § 10 ani nemá po celý kalendářní měsíc nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci,
      c) doba od ukončení studia na vysoké škole do dne, kdy se dítě stalo studentem téže nebo jiné vysoké školy, pokud studium na téže nebo jiné vysoké škole bezprostředně navazuje na ukončení studia na vysoké škole, nejdéle však doba tří kalendářních měsíců následujících po kalendářním měsíci, v němž dítě ukončilo studium na vysoké škole

    • 19. 7. 2007 16:40

      Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

      Re: Ukončení daňového zvýhodnění
      ...výdělečnou činnost podle § 10 ... nemáte namysli §10 ZDP? myslím, že jste měla namysli zaměstnání, které zakládá účast na nemocenské pojištění nebo činnost OSVČ důchodově pojištěné.

    • 20. 7. 2007 6:10

      lenka (neregistrovaný) 213.210.175.---

      Re: Ukončení daňového zvýhodnění
      VŠ je vysoká škola, ukončila ji řádně, takže jí dám 06/07 + prázdniny 07/07. Děkuji za pomoc. Pěkný víkend.
      Lenka

    • 20. 7. 2007 8:01

      Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

      Re: Ukončení daňového zvýhodnění
      Neměla jsem na mysli vůbec nic, jen jsem to trotlovsky zkopírovala ze zákona o státní sociální podpoře. A tam § 10 říká to, co vy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).