Hlavní navigace

Prosím důležité-krácení nároku DPH

  • (neregistrovaný) 82.150.171.---

    20. 7. 2007 9:38

    Dobrý den,
    prosím někoho ochotného o radu s výpočtem krácení odpočtu daně při zrušení registrace.
    Příklad :
    Mám v evidenci z r. 2004 technické zhodnocení budovy. Není mi jasné, jestli budu do částky pro výpočet ( základ daně ) počítat z celého roku, či jen za období 1.5.-31.12.2004. Bylo tu řečeno, že u majetku pořízeného před 1.5.2004 se úprava neprovádí - v zákoně jsem to nenašla.
    A teď k výpočtu, jsem z toho jelen a tak napíšu konkrétní případ. Částka z onoho technického zhodnocení ( u kterého byl proveden plný nárok na odpočet ) je např. 631500,- Kč, zařazení a první odpisy r. 2004 a odepisováno po dobu 30-ti let. Odepsány tedy byly 27/30.
    Jaká tedy bude hodnota snížení nároku na odpočet neboli jaký je výpočet?
    Poradíte prosím prosím prosím někdo?
    Moc díky, nechápavá Lucie

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2007 18:29

      annonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Prosím důležité-krácení nároku DPH
      § 78/5-7 se uvádí, že máte snížit DPH u majetku vymezeného v § 78/2 , ale tam se o technickém zhodnocení nic nepíše, pouze o DHM a DNM a dále, v § 78/3 se uvádí, že DPH musíte vrátit u majetku, u kterého jste si nárokovala DPH na vstupu podle § 72, ale to jste nemohla před 1.5.2004, jelikož nový zákon o DPH platí až od 1.5.2004. V § 78/1 se uvádí, že taková úprava se provádí u majetku 5 let zpětně. Po 5-ti letech nebudete žádné DPH vracet, i kdyby jste si uplatnili DPH na vstupu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).