Hlavní navigace

Do jaké výše se nemusí podávat daňové př

  • (neregistrovaný) 88.100.251.---

    20. 7. 2007 9:51

    Dobrý den,

    chtěla bych se zeptat, když studentka si vydělá 5500,-Kč, podepíše prohlášení poplatníka, od jaké výše musí podávat
    daňové přiznání? Jaký paragraf zákona?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2007 10:08

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: do jaké výše se nemusí podávat daňov
      *** Pokud má jen závislou činnost, tak si může vydělat kolik chce a DP by podávat nemusela. Vše najdete v §38g ZDP ***

    • 20. 7. 2007 10:50

      Lucka (neregistrovaný) 88.100.251.---

      Re: do jaké výše se nemusí podávat daňov
      Ve výše zmíněném zákoně jsem našla, že u příjmu do 15.000,- /za rok fyzická osoba tedy nemusí podávat daňové přiznání.
      Děkuji za radu.

    • 20. 7. 2007 10:54

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: do jaké výše se nemusí podávat daňov
      *** To máte pravdu. Ale pokud jen ze závislé činnosti má někdo třeba 2 mil., pak ho v podstatě taky podávat nemusí, protože se státem se vypořádává jeho zaměstnavatel. ***

    • 20. 7. 2007 11:01

      Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

      Re: do jaké výše se nemusí podávat daňov
      U studentů ovšem bývá výhodné si udělat DP nebo RZÚ, protože pokud nějaká záloha byla stržena, tak se jim většinou vrátí. Teda jestli si nevydělá ty 2 miliony.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).