Hlavní navigace

Zákon o úrazovém pojištění

• (neregistrovaný) 62.168.32.---

20. 7. 2007 10:38

Dobrý den,

Právě řešíme úraz a nemůžu se dohledat aktuálního platného znění zákona. Mám tu zákon 266/2006 Sb., ale tam jsem našla účinnost až od r. 2008. Kterým zákonem se teď aktuálně řídím? Mám zaměstnance s trvalými následky, né však větší poškození jak 33%. V tom novém 266/2006 Sb. je zaveden nový institut "úrazové vyrovnání", netuším, zdali se sním již operovalo, nebo je až v tom zák za rok 2008. Prosím poraďte aktuální znění zákona pro tento rok o úrazovém pojištění.

Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2007 11:27

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: Zákon o úrazovém pojištění
      Odškodňování pracovních úrazů řeší zákoník práce - § 365 a násl.

• 20. 7. 2007 12:01

Hana (neregistrovaný) 62.168.32.---

Děkuji a ještě jednou bych se chtěla ujistit, co jsem z toho pochopila: Tudiž do roku 2008 upravuje tuto problematiku pouze nově nabylý zákoník práce platný od 1.1.2007. Pokud tomu tak jest, tak jse to celkem free úprava :-). Moc jsem se tam nedočetla jestli má při trvalých následcích nad 10% a méně než 33% nárok na nějakou dávku. Co tedy s ním? Klasicky dorovnat mzdu, doplatit bolestné, vynaložené náklady a jinak nic? Stejně jako u pracovního úrazu bez následků?

• 20. 7. 2007 12:51

bet (neregistrovaný) 82.150.166.---

a nebylo by dobrý zeptat se rovnou na Kooperativě, stejně jí to budete posílat a ona bude kontrolovat a platit nebo refundovat - podle toho, jak to máte nastavené. Stalo se nám, že neproplatila náš výpočet a my tehdy ještě propláceli zaměstnancům - z něho jsme to už nedostali, protože "pobral v dobré víře" (a já se mu ani nedivím),tak zůstal rozdíl na zaměstnavateli, proto si myslím, pokud váháte, zavolat a zeptat se .. ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).