Hlavní navigace

Asfalové zpevnění dvora je stavba?

• (neregistrovaný) 212.71.154.---

20. 7. 2007 11:18

prosím o radu po provedení zpevnění plochy dvora asfalovým povrchem je tato úprava stavbou , kterou budu odpisovat 30 let?
    Dík

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2007 12:38

jana (neregistrovaný) 90.176.34.---

Re: asfalové zpevnění dvora je stavba?
      Z Vašeho dotazu není jasné zda plocha dvora byla již nějakým způsobem zpěvněna např. betonem a nyní provádíte asfaltový povrch, pak by to byla oprava,( protože změna materiálu není technické zhodnocení )a nebo na dvoře byla tráva a nyní provádíte úpravu asfaltovým povrchem, pak by to byla stavba a odepisovala by se .

• 20. 7. 2007 12:57

Pavel (neregistrovaný) 80.188.169.---

Jano, než se pustíte na nelehkou půdu nemovitostí, něco si o tom přečtěte. Třeba mou odpověď, nebo přímo I. ÚS 531/05. A pokud určitě nevíte, ale jen se domníváte, tak je dobré své tvrzení trochu relativizovat. :-))

V dnešní době něco tvrdit s jistotou je velmi ošidné!

S těmi zemědělci a účetnictvím jste také neměla pravdu. :-))

Ale jinak hezký den!

• 20. 7. 2007 13:55

Irena (neregistrovaný) 89.102.186.---

A jak to tedy je, Pavle, já jsem postupovala v našem případě při asfaltování již dříve asfaltového dvora tak, jak píše Jana t.j. oprava. Teď z vašeho příspěvku nejsem moudrá.

• 20. 7. 2007 14:51

eva (neregistrovaný) 212.71.154.---

Pavle dík za skvělou radu, tak z 2 Afs 125/2005-40 , který je zbězně prolétla je jasné, že zpevněná ploch není stavbou pro daň z nemovitosti a zůstanu v sazbě 0,10 Kč/m2 - to se mi líbí. Ale co to bude dělat s daní z příjmů??? Kam pak zaúčtuji zpevnění dvora, který již předtím byl zhutněný a posypaný jakýmsi štěrkem. Mě z toho plyne , že to již zpevněné bylo a tak všechny provedené práce v hodnotě 500 000,-Kč budou opravou. Je to tak možné vysvělit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).