Hlavní navigace

Cestovní náhrady_dohoda o PP

  • (neregistrovaný)

    20. 7. 2007 12:29

    Dobrý den, prosím jak zakomponovat do dohody o provedení práce nárok na cestovní náhrady? Nenašla jsem vzor, kde by nárok na cestovné byl ... mohu napsat dohodu o PP na celý rok 2007 na "zahraničně obchodní činnost", kdy se jedná o dohody o PP s jednateli společnosti, kteří se budou účastnit na základě této dohody obchodních jednání v zahraničí a veletrhů. Vyplaceno v 6/07 za 1. pololetí. Musím psát nějakou docházku případně zprávy z cest?

    Díky moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2007 12:43

      bet (neregistrovaný)

      Re: cestovní náhrady_dohoda o PP
      >Dobrý den, prosím jak zakomponovat do dohody o
      >provedení práce nárok na cestovní náhrady? Nenašla jsem vzor,
      >kde by nárok na cestovné byl ... mohu napsat dohodu o
      >PP na celý rok 2007 na "zahraničně obchodní činnost",
      >kdy se jedná o dohody o PP s jednateli společnosti,
      >kteří se budou účastnit na základě této dohody
      >obchodních jednání v zahraničí a veletrhů. Vyplaceno v 6/07 za
      >1. pololetí. Musím psát nějakou docházku případně
      >zprávy z cest?
      >
      >Díky moc.
      v DPP musí být nárok na cestovní náhrady výslovně sjednán, nemusí být místo pravid.pracoviště, to musí být sjednáno v DPČ. Použijte odkaz ze ZP § 156, ale konkretizujte na jaké cest.náhrady má nárok, náš zaměstnavatel určil na DPP třeba jen spotřebované pohon.hmoty soukr.vozidlem (nejedná se o jednatele :)
      >

    • 20. 7. 2007 13:36

      Veronika (neregistrovaný)

      Re: cestovní náhrady_dohoda o PP
      *** díky moc za odpověď. Myslíte, že by stačilo, kdybych je pod zvláštní bod uvedela "zaměstnanec souhlasí s vysíláním na pracovní cesty a náleží mu náhrady cestovních výdajů dle § 156 ZK". Jelikož se jedná o zahraniční činnost, takže se proplácí zahraniční cesťáky, platíme letenky, ubytování, repre - pohoštění obchodních partnerů ..

    • 20. 7. 2007 13:54

      bet (neregistrovaný)

      Re: cestovní náhrady_dohoda o PP
      věta dobrá, ale ať vám to raději potvrdí ještě někdo jiný, znalý cesťáků, já nemám zahraniční cest., zda tam není ještě nějaký jiný háček ...

    • 20. 7. 2007 14:21

      bet (neregistrovaný)

      Re: cestovní náhrady_dohoda o PP
      jo a ještě mě napadlo, že jednatel nemůže mít pracovní smlouvu na jednatele, ale ani na dohodu ? nejsem odborník, ale myslím si, že jednatel buď bez smlouvy,ale pak nemůže mít vyplácené cesťáky, nebo smlouva o výkonu fce, mandátní smlouva, ale dohoda ?bylo by dobré, kdyby se vyjádřil někdo znalý

    • 20. 7. 2007 16:21

      Veronika (neregistrovaný)

      Re: cestovní náhrady_dohoda o PP
      *** dohodu o PP nemá na funkci jednatele, ale abychom dostali do nákladů cestovné, tak jsme uzavřeli dohodu o PP právě na zahraničně obchodní činnost - s jeho statutem jednatele výkon této činnosti nesouvisí. Jedná se mi jen o to, jak slovně cestovní náhrady do dohody o PP vyjádřit ...

    • 20. 7. 2007 20:54

      bet (neregistrovaný)

      Re: cestovní náhrady_dohoda o PP
      tak to jo, pak by mělo stačit to, co jste už napsala

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).