Hlavní navigace

DPH ano či ne?

  • (neregistrovaný) 194.212.104.---

    20. 7. 2007 15:13

    Český plátce poskytně pro německého plátce službu v ČR - ozvučení semináře - bude fakturovat s DPH?
    Předem děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 7. 2007 16:00

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: DPH ano či ne?
      Musíme si nejdříve určit o jakou službu se jedná, jestli ji zařadíme do §10/4 nebo §10/6.
      Já osobně se spíš přikláním k §10 odst. 4 - služby kulturní, umělecké, výchovné.......včetně organizování a poskytnutí s nimi služby přímo související
      a to znamená, že je místo UZP v místě poskytnutí služby, tudíž s 19% DPH.
      Pokdu by se to dalo považovat za služby dle §10/6, pak se povinnost uplatnit DPH přesouvá systémem reverse charge na německého plátce-přijemce služby, ale pochybuji, že to do tohoto odstavce napasujete.
      Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).