Hlavní navigace

Prodej bytu po prevodu do OV

 • (neregistrovaný) 60.51.174.---

  21. 7. 2007 12:42

  Pred 5 lety jsem koupil druzstevni byt za 1.5mil, nyni bych ho rad prodal za 2mil. Problem mozna muze byt, ze prave probiha prevod do osobniho vlastnictvi. Pokud ho prodam az pote co prevod probehne, cili fakticky dojde ke zmene vlastnika, zacne ona 5leta lhuta po ktere se nemusi zisk z prodeje danit bezet odznova? Pokud ano a ja presto prodaval, danil bych jen rozdil 0.5mil nebo cele 2mil ?
  A jeste souvisejici dotaz - kdyz na mou osobu druzstvo prevede byt, nabydu timto majetek a mel bych tedy i toto nejak resit s danovym uradem?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 7. 2007 14:34

   Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

   Re: Prodej bytu po prevodu do OV
   Před těmi 5 lety jste tedy koupil členská práva k bytu, nikoliv byt, že? Pokud ho nyní prodáte před převodem do osobního vlastnictví, tak platí, že příjmy z prodeje členských práv jsou po 5 letech osvobozeny.
   Pokud ho prodáte po té, co ho převedete do osobního vlastnictví, tak už jednoduše neplatí lhůta 5 let, ale pro osvobození např. stačí "bydliště nejméně po dobu 2 let bezprostředně před prodejem".

   Pokud ani to nesplňujete, tak je tento příjem osvobozen za podmínky, že "v něm prodávající měl bydliště bezprostředně před prodejem po dobu kratší dvou let a použije-li získané prostředky na uspokojení bytové potřeby".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).