Hlavní navigace

Pořízení dopr.prostř.z EU soukromá osoba

  • (neregistrovaný) 83.208.212.---

    21. 7. 2007 17:51

    Dobrý den,
    chtěla jsem se zeptat. Chtěla bych si pořídit osobní auto z JČS. Je to havar. vůz. Má datum uvedení do provozu rok 2007 (nemá ani těch 6 měsíců) a najeto přes 2 tis. km.
    Bude to bráno jako pořízení nového dopravního prostředku z EU?
    I když je vůz havarovaný?Co budu muset udělat. Dočítám se tu, že je nuné odvést zase DPH, kdyby to bylo bráno jako nový dopravní prostředek.
    Ten prodejce by mi dal daňový doklad, kde bude DPH odvedeno z nějaké marže. Už jsem se informovala.
    Děkuji za veškeré vaše odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 7. 2007 19:25

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: Pořízení dopr.prostř.z EU soukromá o
      Fúúúú. Podle našeho zákona o DPH je to považováno za vozidlo nové. neuplynulo více než 6 měsíců od prvního uvedení do provozu a nemá najeto méňe než 6000 kiláků.
      DPH budete muset odvést, protože dodání novýho auta do EU představuje výjimku z obecného principu zdaňování - při tomto režimu platí vždy princip danění v zemi určení, bez ohledu na to, zda je dodavatel či pořizovatel registrován k DPH. Dle §19 ZDPH je povinen DPH zaplatit vždy pořizovatel.
      Upozorňuji Vás, že musíte podat daň.přiznání před registrací auta a u registrace předložit potvrzení o zaplacení DPH.
      Asi jsem Vás moc nepotěšila, ale to je život :-) Zuzik

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).