Hlavní navigace

Svátek a a SO a NE - Začátek a konec

  • (neregistrovaný) 213.192.60.---

    21. 7. 2007 20:10

    Ahoj
    Prosím je možné počítat svátek(příplatek za svátek) a SO a NE a to od 22 do 22 tj jely svátek 10 tak budu počítat svátek od 9 , 22h do 10 , 22h ? to samé pro SO a NE . Nebo je to od půlnoci do půlnoci?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 7. 2007 11:28

      Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

      Re: Svátek a a SO a NE - Začátek a konec
      Zaměstnavatel by měl mít stanoveno, která směna v týdnu začíná jako první v kolik hodin. Pokud to má stanoveno na těch 22.oo, poskytují se podle toho příplatky. Pokud není určen nástup směny, která nastupuje jako první, je třeba platit příplatek za práci ve svátek a příplatek za práci v sobotu a neděli od půlnoci do půlnoci.

    • 23. 7. 2007 8:17

      Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

      Re: Svátek a a SO a NE - Začátek a konec
      Podle mého názoru se příplatky za So a Ne vždycky počítají od půlnoci do půlnoci, ale za svátek za celou směnu (v tomto případě tedy od 22.00 do 22.00), to proto, že přednost má náhradní volno a v případě části směny by postrádalo smysl.

    • 23. 7. 2007 8:57

      Laďa (neregistrovaný) 80.78.146.---

      Re: Svátek a a SO a NE - Začátek a konec
      Své přesvědčení, že lze příplatky za SN poskytovat nejen od půlnoci do půlnoci, opírám o § 91 odst.5 ZP, který zní:
      U zaměstnavatele, u kterého zaměstnanec koná práci v nočních směnách, začíná den pracovního klidu hodinou odpovídající nástupu směny, která v týdnu nastupuje podle rozvrhu směn jako první. Ustanovení věty první je možné použít též pro účely práva na mzdu nebo plat, odměnu z dohod a pro zjišťování průměrného výdělku.

    • 23. 7. 2007 9:33

      Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

      Re: Svátek a a SO a NE - Začátek a konec
      Dávám vám za pravdu, zdá se, že i tento výklad je možný. Vycházela jsem z výkladu v Abecedě mzdové účetní, kde se píše:
      Sobota a neděle jsou kalendářní dny, proto se posuzují od 0,00 do 24.00 hod.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).