Hlavní navigace

Dovoz zboží z USA a DPH

  • (neregistrovaný) 82.100.13.---

    21. 7. 2007 21:51

    Moc prosím znalejší a zkušenější o radu.
    Jedná se o dovoz zboží z USA, mám JSD, kde je celková fakturovaná částka 1855,52 USD(částka shodná s dodacím listem), směnný kurz 21,016 = dostanu ZD 38995,608 (vyměřím DPH).
    Dále je tu ale uveden základ pro vyměření poplatku 23121, co to prosím znamená a co s touto částkou?
    Dočetla jsem se, že do základu daně počítám i zaplacené clo, v mém případě 1569,-. Dále jsem zaplatila 480 Kč za vyhotovení JSD, tato částa se taky připočítává do ZD?
    Bankou byla uhrazena vyšší částka, rozdíl = kurzový rozdíl, že?

    Ještě bych potřebovala vědět, jak je to s tržbou za prodané dovezené zboží - odvádím DPH úplně stejně jako ze zboží nakoupeného u nás?

    Musím podávat souhrnné hlášení?

    Moc se omlouvám, ale nikdy jsem se s tímto nesetkala.
    Děkuji Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 7. 2007 12:32

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Dovoz zboží z USA a DPH
      § 38 ZDPH: Základem daně při dovozu zboží podle je součet
      a) základu pro vyměření cla, včetně cla, dávek a poplatků splatných z důvodu dovozu zboží, pokud již nejsou zahrnuty do základu pro vyměření cla, tedy i poplatek celního deklaranta
      b) vedlejších výdajů vzniklých do prvního místa určení v tuzemsku, popřípadě do dalšího místa určení na území Evropského společenství, pokud je toto místo při uskutečnění zdanitelného plnění známo, pokud nejsou zahrnuty do základu daně podle písmena a), (např. doprava)
      c) příslušné spotřební daně, pokud není stanoveno v § 41 jinak.
      Při výpočtu DPH použijete kurz celnice (z JSD), v účetnictví použijete kurz stanovený ve směrnici (nebude zřejmě shodný s JSD) a částka ZD v DPH nebude shodná s částkou v účetnictví.
      V DP k DPH uvedete na ř. 260 (případně 265), a pokud máte nárok na uplatnění DPH na vstupu, pak i na ř. 340 (případně 345).
      Při prodeji zboží v ČR budete postupovat stejně, jako u zboží pořízeného v ČR. Souhrnné hlášení vyplňovat nebudete, to vyplňuje ten, kde dodává do země ES.

    • 22. 7. 2007 12:59

      Jana (neregistrovaný) 82.100.13.---

      Re: Dovoz zboží z USA a DPH
      Moc děkuji, není mi ale moc jasné, jak technicky udělám, že budu mít jiný ZD pro DPH a jiný v účetnictví.
      Interním dokladem udělám JSD a dalším ID pak přepočítám denním kurzem - dle směrnice, ale už nebudu zahrnovat do DPH. Může takto být?
      Ještě prosím kdy je DUZP? Datum vystavení JSD?

    • 22. 7. 2007 17:02

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Dovoz zboží z USA a DPH
      Příklad: PFA v cizí měně přepočtete kurzem z JSD, připočtete ost. náklady v Kč = základ pro výpočet DPH. Objeví se vám tedy pouze v přiznání k DPH jako základ daně.
      Do účetnictví se PFA přepočtete kurzem dle směrnice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).