Hlavní navigace

Nástup na mateřskou dovolenou

• (neregistrovaný) 212.96.164.---

22. 7. 2007 12:58

Zdravim vsechny, a prosim vsechnny co by mi mohly poradit o pomoc.
    U zamestnavatele jsem zamestnana od srpna 2006, otehotnela jsem a jsem od 5.4.2007 v neschopnosti, od ledna jsem vycerpala 5 dnu dovolene z roku 2007, a kdyz jsem se ted ptala ucetni, jak to bude s moji dalsi dovolenou (nárok 20 dnu/rok) po materske dovolene, kterou bych mela nastoupit v puli zari, kterou nemohu cerpat z duvodu neschopnosti, tak mi bylo sdeleno, ze po materske dovolene (28 tydnu), nemam narok na zadnou dovolenou ani k jejimu proplaceni.
    Ze to nemam odpracovane od dubna. Prijde mi to divne, ja si myslim ze narok mam na cca asi 14 dni do konce roku 2007 a pak jeste nejaky den v roce 2008.... ale treba se mylim, tak prosim o vysvetleni a komentar.
    Co se stane s dovolenou, na kterou mam mozna narok, a zamestnavatel mi ji neproplati, a ani na ni nenastoupim? Muze to ve mzdovem liste nejak anulovat, aby se vyhnul placeni?
    Dekuji Lucie

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 7. 2007 20:13

aja (neregistrovaný) 213.195.210.---

Re: Nástup na mateřskou dovolenou
      Po odpracování 60 dnů, což jste splnila máte nárok na celoroční výměr.Spočítejte si dny nemoci do doby nástupu mateřské, za 100 dní se to krátí o 1/12 a pak za každých dalších 21 dní o další 1/12.Mateřská se považuje za odpracovanou dobu.Takže nárok máte.Požádala bych si před ukončením PPM o dovolenou, na kterou bych nastoupila.Dovolená se už neproplácí.Vznikne Vám nárok i na poměrnou část dovolené za rok 2008.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).