Hlavní navigace

Výpověď a splatnost výplaty

• (neregistrovaný) 88.100.49.---

22. 7. 2007 23:03

Chtěla podat výpověď podle § 56 odst. 1 b) a nejsem si jistá, jestli termínem splatnosti se považuje termín, který je uvedený ve smlouvě a nebo konec následujícího měsíce. Takže pokud mi výplata má odcházet 10. den v měsíci z účtu zaměstnavatele, tak od tohoto dne se počítá těch 15 dnů nebo až od 31. dne + 15?
    Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 7. 2007 23:07

Eva M. - moderátorka diskuze (neregistrovaný) 85.207.166.---

Upozornění moderátora
      Prosím pište smysluplné nadpisy, z nichž je zřejmé téma vašeho dotazu. Jinak se vystavujete riziku, že váš dotaz bude bez varování smazán. Váš původní nadpis "Poraďte mi, prosím, někdo...mzdové..." jsem upravila. Přečtěte si pravidla diskuze - vidíte je pokaždé, když píšete příspěvek.

Obecně: Nepište dotazy s nadpisy jako "prosím poraďte", "mám dotaz", "prosím pana XY" apod. Nejsou vhodné ani příliš stručné nadpisy jako "DPH" či "SZM". Lepší je např. "DPH při dodání na Slovensko", "SZM - jak odečíst dary" apod.

Přehledné diskuzní forum je v zájmu nás všech!
      Děkujeme za pochopení.

• 23. 7. 2007 7:36

lila (neregistrovaný) 85.207.11.---

Re: Výpověď a splatnost výplaty
      Když máte napsané, že 10. den, tak 10. den by měla být na účtu, záleží jakou máte banku. Převod může trvat i 3 dny. A výplata je vždy splatná v následujícím měsíci, dle výplatního termínu firmy.

• 23. 7. 2007 11:48

r (neregistrovaný) 88.102.222.---

Podobný problém řešíme se známou, byla se ptát na úřadě práce, a tam jí řekli, že má-li výplatní termín např. 15.7.2007, tak 15 dní je 30.7.2007 a 31.7.2007 může okamžitě zrušit pracovní poměr.

• 23. 7. 2007 22:34

Jitka_D (neregistrovaný) 62.177.70.---

Ne, je to jinak. Zkuste zapátrat v historii zde, příspěvků na toto téma bylo dost, např zde:
      http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=242741

• 24. 7. 2007 0:00

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Dost jsme se tady o tom bavili i loni a nakonec jsme se tak nějak shodli, že pokud je výplatní termín smluvený v pracovní smlouvě, je zároveň i termínem splatnost. Pokud smluvený není a je pouze určen zaměstnavatelem, je termínem splatnosti poslední den měsíce. Ale já nejsem právník a co právník, to jiný názor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).