Hlavní navigace

Vrácení nevyhovujícího zboží

 • (neregistrovaný) 194.228.18.---

  23. 7. 2007 8:42

  Dobrý den, prosím o radu. V jednom obchodím řetězci jsme zakoupili paměťovou kartu na které bylo uvedeno,že je vhodná pro telefony i foťáky. Doma jsme po rozbalení zjistili, že potřebujeme jiný typ (tato SD my potřebujeme Mini SD). Vrátili jsme se proto do obchodu a zboží chtěli vrátit. Prodavačka nám odmítla vrácené zboží přijmout vzhledem ke skutečnosti, že byl roztříhnut původní obal. Jednalo se o kartu zalisovanou do průhledného obalu a tak bylo roztříhnutí jedné strany jedinou možností jak se ke kartě dostat. Domnívali jsme se totiž, že může být ve větší kartě uložena menší a větší obal pak slouží k vkládání do čtečky.
  Poradíte prosím jak argumentovat prodavačce aby vrácené zboží přijala? Dnes mám jednání s vedoucí. Prodavačka tvrdí, že jsme si měli předem zjistit zda nám do telefonu karta pasuje, my oponujeme že na obalu není uvedeno do jakého typu je vhodné a obal bylo nutné poškodit, abychom kartu vyzkoušeli.
  díky moc.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 7. 2007 9:07

   Romana (neregistrovaný) 213.195.242.---

   Re: Vrácení nevyhovujícího zboží
   Osobně si myslím, že nárok na vrácení asi nemáte. Pokud na obalu výrobku nebyly uvedeny chybné údaje, pak není žádný důvod, aby vám výrobek vzali zpět (to lze pouze u nákupů na dálku - int. obchody apod)

  • 23. 7. 2007 9:44

   baba (neregistrovaný) 194.228.235.---

   Re: Vrácení nevyhovujícího zboží
   No taky se obávám, že vám to nepřijmou. Vy byste si pak taky nekoupila kartu bez původního obalu a co s ní by prodavačka potom dělala. Možná vám v tomto může pomoci jen majitel obchodu.

  • 23. 7. 2007 14:58

   Blanka (neregistrovaný) 194.228.18.---

   Re: Vrácení nevyhovujícího zboží
   Díky za názor. Na obalu není blíže specifikováno na jaký typ mobilních telefonů a foťáků toto je. jsou zde uvedeny pouze značky, počítače, mobilu, foťáku aj. A navíc jsem dodatečně zjistila, že neobsahuje český návod ani popis. přeci jen se s nimi zkusím domluvit a uvidíme. I tak díky za názor :o)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).