Re: DPH byt% pro Milpa,Zdena...
Důležité je, aby byly místnosti z rozhodnutí stavebního úřadu (podle kolaudace) určeny k bydlení. Nechejte si to od majitele objektu potvrdit, nebo si stáhněte výpis z KN pro případ, že byste museli sníženou sazbu obhajovat.
Nadpoloviční většina podlahové plochy je důležitá pro rozhodování, zda se jedná o bytový dům a to není Váš případ. Vy máte vyčleněnou místnost či soubor místností určených k bydlení - byt - v objektu, který jako celek není k bydlení určen.
Pro informaci přidávám odkaz na stránky MF:
http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-53EDF4E6-5EEE3864/cds/xsl/219_629.html?year=0
.. Váš případ tam sice popsán ení, ale mohlo by se hodit někdy jindy:-)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
23. 7. 2007 10:13
Prosím, pokud je jedná o byt,který je na kulturáku a který má pronajmutý správce kulturáku, může se uplatnit 5% DPH? Opravdu tam bydlí, práce prováděny pouze v bytě, fakturováno tomu správci, ale samozřejmě byt není nadpolovič.většina objektu.