Hlavní navigace

DPH do zahranici + dobropis

  • (neregistrovaný) 86.49.10.---

    23. 7. 2007 10:23

    Dobry den,

    vyfakturoval jsem do DE za poradenske sluzby s DPH a odvedl dan financinumu uradu.

    Ozvali se, ze sidlem jejich spolecnosti je DE kde jsou i platci a tudiz ze chteji ceske DPH zpet.

    Vystavil jsem dobropis k fakture s duvodem spatneho místa zdanitelného plnění a prevedl DPH odberateli zpet.

    Muj danovy poradce me tvrdi, ze DPH si mel vyzadat odberatel od Ceskeho statu. Ze dobropis toto neresi a ze nam financni urad nic nevrati, respektive on ze to odmita uplatnit protoze to v zakone neni a on v podstate nevi co s tim.

    Muzte mi prosim sdelit jaky je nejlepsi zpusob jak tuto situaci resit?

    1. donutit DE odberatele aby uplatnil puvodni fakturu a vyzadal si dan z CR, na zadost uvest muj ucet aby castka prisla primo me (ca 6 mesicu)

    2. uplatnit dobropis a modlit se ze FU me DPH vrati (ca po vyuctovani DPH v kvartalu)

    3. pockat az vyuctuji s DPH a dobropis pokryt DPH z nove faktury a FU na sebe neupozornovat

    Dekuji.

    Ertner

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 7. 2007 12:53

      Babrara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: DPH do zahranici + dobropis
      Váš poradce má pravdu, mrkněte na §49/2 zák. o DPH - říká, že pokud uplatníte jinou než platnou sazbu daňě a zvýšite tím svou daňovou povinnost, nelze opravu sazby daně provést.
      Z Vámi navrhovaných řešení bych zvolila č.1

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).