Hlavní navigace

majitel s.r.o.

  • (neregistrovaný) 90.176.163.---

    23. 7. 2007 15:22

    Dobrý den,

    pokud bude majitelem s.r.o. jeden z manželů (jako jediný společník), je pak firma v případě dědictví součástí dědictví ?

    Nebo jinak, je s.r.o. majetkem obou manželů ? Jak to udělat, aby v případě, když je majitelem manželka a chceme, aby v případě dědictví zůstala celá firma jen manželovi ? Jak ji vyjmout z dědictví a neměli možnost děti firmu dědit ? Myslíme děti z předchozího manželství manželky.


    Děkujeme za případné odpovědi.

    Honza a Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 7. 2007 16:02

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: majitel s.r.o.
      *** Pokud se nejedná o společnost s jen jedním společníkem, pak lze smlouvou vyloučit dědění podílu - §116 Obch.Z. Praktickou zkušenost s tím ale nemám. Takže počkejte na ostatní nebo zajděte za právníkem ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).