Hlavní navigace

Smlouva o dílo - odvod daně

  • (neregistrovaný) 195.113.183.---

    24. 7. 2007 8:54

    Dobrý den, organizace uzavřela s dcerou (studentkou) SOD (20 dnů v červenci, odměna vyšší než 5000,- Kč, nepodepsala prohlášení) s dovětkem, že dcera si odměnu daní sama. Prosím o odpověď na otázku: má se dcera po vyplacení odměny registrovat na FÚ a odvést zálohovou daň 20% a na konci roku v DP vyúčtovat a požádat o vrácení nebo stačí vyúčtovat vše až v DP? Uzavírání SOD s FO, která není OSVČ není obvyklé - jaké máte zkušenosti? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 7. 2007 9:50

      lena (neregistrovaný) 84.16.123.---

      Re: Smlouva o dílo - odvod daně
      pokud je to příjem z příležitostné činnosti podle § 10 zákona o daních z píjmu tak je do 20.000 osvobozen od daně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).