Hlavní navigace

Příspěvek na životní pojištění

• (neregistrovaný) 62.177.76.---

24. 7. 2007 10:13

zaměstnavatel přispívá svým zaměstnancům na kapitálové životní pojištění měsíčně cca 500,- Kč, ve mzdách program automaticky nehlídá hrubou mzdu v návaznosti na tento příspěvek. Jak postupovat v případě, kdy zaměstnanec je práce neschopen část měsíce nebo celý měsíc? Jedná se v těchto případech o nepeněžní plnění zaměstnance?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 7. 2007 12:10

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: příspěvek na životní pojištění
      Od daně je u zaměstnance osvobozeno 12000 ročně - za předpokladu, že pojistka splňuje podmínky pro soukromé životní pojištění tak, jak je definuje zákon o daních z příjmů. A co je osvobozeno od daně, je osvobozeno i od placení pojistného. Nerozumím moc tomu, na co se vlastně ptáte?

• 24. 7. 2007 12:33

obadik (neregistrovaný) 62.177.76.---

Měli jsme kontrolu z finančního úřadu a bylo nám sděleno, pokud je zaměstnanec v pracovní neschpnosti a hrubá mzda je nulová je příspěvek zaměstnavatele nepeněžní příjem i když osvobozen od placení pojistného. Nevím si s tím rady. Měla jsem dojem, že takto se postupuje u příspěvku na penzijní přip.

• 24. 7. 2007 13:00

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Jako že by se to mělo zdanit? To se mi nezdá. Napsali vám to do protokolu? A jakým § to zdůvodnili? Příjem to samozřejmě je, má být uveden na mzdovém listu, ale od daně je osvobozený. Sčítáte u každého příspěvky od počátku roku, a zdaňujete od okamžiku, kdy součet překročí 12000.

• 24. 7. 2007 13:06

obadik (neregistrovaný) 62.177.76.---

bohužel jsem nebyla přítomná u kontroly z důvodu dlouhodobé prac neschopnosti, takto mi to přetlumočila kolegyně. Taky se mi to nezdá, proto jsem požádala o radu. Příspěvky zaměstnavatele nepřekročí ani 7000,- za rok

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).