Hlavní navigace

Nákup auta-uvádí se do přizn.DPH?

  • (neregistrovaný) 213.180.38.---

    24. 7. 2007 12:38

    Dobrý den,

    mám prosbu.. nákup auta - odpočet DPH nebude, je to jako majetek firmy. Projeví se to někde v přiznání DPH nebo nezahrnovat do přiznání?

    Prodej majetku - auta, které jsme prodali, máme v přiznání DPH na řádku jako: Uskutečněná plnění osvobozená od daně bez nároku na odpočet

    Ale u nákupu jsem nic podobného nenašla.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 7. 2007 12:50

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: nákup auta-uvádí se do přizn.DPH?
      Pokud jde o nákup osobního auta nebo auta nákladního od neplátce, pak při pořízení v přiznání k DPH neuvádíte. Prodej osobního automobilu uvádíte v přiznání k DPH na ř. 530 a 540.
      Prodej nákladního auta při prodeji podléhá DPH.

    • 24. 7. 2007 15:46

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: nákup auta-uvádí se do přizn.DPH?
      Ne, jsou to řádky 530 a 540. Do ř. 520 se uvádí plnění s nárokem na odpočet DPH, které se ale nezahrnuje do koeficientu (z uvedených v ř. 510).
      do ř. 530 se uvádí celková částka uskutečněných plnění osvobozených od daně bez nároku na odpočet daně ( § 51 ) a do ř. 540 uskutečněná plnění, která se nezapočítávají do výpočtu koeficientu ( § 76 odst. 3 ) z uvedených v ř. 530

    • 25. 7. 2007 8:23

      Danieka (neregistrovaný) 88.102.57.---

      Re: nákup auta-uvádí se do přizn.DPH?
      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>mám prosbu.. nákup auta - odpočet DPH nebude, je to
      >>>>jako majetek firmy. Projeví se to někde v přiznání
      >>>>DPH
      >>>>nebo nezahrnovat do přiznání?
      >>>>
      >>>>Prodej majetku - auta, které jsme prodali, máme v
      >>>>přiznání DPH na řádku jako: Uskutečněná plnění
      >>>>osvobozená
      >>>>od daně bez nároku na odpočet
      >>>>
      >>>>Ale u nákupu jsem nic podobného nenašla.
      >>>>Děkuji.
      >>>Pokud jde o nákup osobního auta nebo auta nákladního
      >>>od neplátce, pak při pořízení v přiznání k DPH
      >>>neuvádíte. Prodej osobního automobilu uvádíte v
      >>>přiznání k
      >>>DPH na ř. 530 a 540.
      >>>Prodej nákladního auta při prodeji podléhá DPH.
      >>
      >>Není to 520 a 540?
      >Ne, jsou to řádky 530 a 540. Do ř. 520 se uvádí plnění
      >s nárokem na odpočet DPH, které se ale nezahrnuje do
      >koeficientu (z uvedených v ř. 510).
      >do ř. 530 se uvádí celková částka uskutečněných plnění
      >osvobozených od daně bez nároku na odpočet daně ( § 51
      >) a do ř. 540 uskutečněná plnění, která se
      >nezapočítávají do výpočtu koeficientu ( § 76 odst. 3 ) z
      >uvedených v ř. 530
      A pokud nepoužíváme koeficient, tak musíme ř.540 vyplňovat nebo ne?
      >

    • 25. 7. 2007 9:46

      Anonym. (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: nákup auta-uvádí se do přizn.DPH?
      Pokud nemáte osvobozené plnění bez nároku na odpočet DPH a nepočítáte tudíž koeficient, tak z pohledu daňové povinnosti se nic nestane. Ale jelikož jste povinni podat dodatečné DP k DPH i v případě, když se nemění poslední známá daňová povinnost, ale pouze údaje dříve uvedené, pak bych raději údaj opravila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).