Hlavní navigace

NAKUP VZORKU-DRAHE KAMENY A UCTOVANI

  • (neregistrovaný) 85.207.24.---

    24. 7. 2007 13:09

    Mám prosbu, firma, podnikající ve stavebnictví, s.r.o., má zprostředkovatelkou smlouvu s firmou prodávající drahé kameny (diamanty apod.) Firma nakoupí vzorek, je možno uvést do účetnictví, odečíst si dph? A jak účtovat? Nebude se o tom účtovat jako o "ceninách"? Nebo to půjde rovnou do nákladů? Děkuji H.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 7. 2007 14:59

      Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: NAKUP VZORKU-DRAHE KAMENY A UCTOVANI
      Kvůli čemu ho koupila? Potřebuje ho k podnikání? Ve stavebnictví asi těžko, pokud nedělá záchodové prkýnka ze zlata:-)
      Jinak
      "dlouhodobým hmotným majetkem účtovaným v účtové třídě 0 se rozumí......předměty z drahých kovů .........a to bez ohledu na jejich ocenění a dobu použitelnosti".
      Je to účet 022.

    • 24. 7. 2007 16:12

      H. (neregistrovaný) 85.207.24.---

      Re: NAKUP VZORKU-DRAHE KAMENY A UCTOVANI
      A můžete mi napsat odkaz ze zákona, kde bych si to mohla přečíst.
      A bude se to muset zařadit a odepisovat? je zatím zaplacena záloha ve výši vyšší než 400.tis. Kč, ale nedá mi, když mi majitel řekl, abych to dala do nákladů. Samozřejme, až se mi dostane do ruky vyúčtovací faktura. Díky

    • 24. 7. 2007 16:23

      Ivča (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: NAKUP VZORKU-DRAHE KAMENY A UCTOVANI
      Jde o vyhlášku 500/2002 Sb. § 7 odst. 3a). S tím odpisování nevím, musela bych se juknout, tak až budu mít chvilku, mrknu, zkuste taky projít zákon.
      Majitel si může říkat, co chce, ale co je psané, je dané. Jinak ale nevím, jestli Vám to při případné kontrole projde. K čemu to potřebujete?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).