Hlavní navigace

prosím pomoc - dovoz z EU a třetích zemí

  • (neregistrovaný) 85.71.187.---

    24. 7. 2007 16:27

    DObrý den,
    prosí o radu:
    Když dovážíme z 3. zemí, počítám do základu daně cenu zboží i dopravu a clo - je to správně?

    A když dovážím z EU - počítám tam také i dopravu?

    Proč nám přepravce za dopravu z třetích zemí neúčtuje DPH a za dopravu po Evropě ano?

    Tak z toho chápu, že do přiznání do řádku 220 - dovoz z EU uvádím jen cenu zboží - je to tak?

    Moc děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 7. 2007 19:17

      Zuzik (neregistrovaný) 212.90.230.---

      Re: prosím pomoc - dovoz z EU a třetích
      >DObrý den,
      >prosí o radu:
      >Když dovážíme z 3. zemí, počítám do základu daně cenu
      >zboží i dopravu a clo - je to správně?

      **V podstatě ano dle §38 ( bacha na vyměření základu pro clo, někdy tam bývá už zahrnuta část dopravy)

      >A když dovážím z EU - počítám tam také i dopravu?

      **Ne, jen celkovou částku na faktuře
      >
      >Proč nám přepravce za dopravu z třetích zemí neúčtuje
      >DPH a za dopravu po Evropě ano?

      ** přeprava ze třetích zemí a do třetích zemí je osvob.§69
      ** přeprava v EU tuz. přepravcem pro tuz.odběratele má místo plnění v tuzemsku, takže s DPH

      >Tak z toho chápu, že do přiznání do řádku 220 - dovoz
      >z EU uvádím jen cenu zboží - je to tak?

      ** dovoz zboží (třetí země) ř.260 v návaznosti na ř. 340
      **pořízení zboží z EU ř. 220 v návaznosti na ř. 320

      >Moc děkuji

      **Není zač. Běžte na školení. Zuzik**

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).