Hlavní navigace

Brigáda

 • (neregistrovaný)

  24. 7. 2007 20:36

  Kolik si muže vydělat starobní duchodce na brigádě, kolik muže odpracovat nejvíce hodin za měsíc a za rok. Jak je to s daněmi odvádí se něco. děkuji Eva

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 7. 2007 22:08

   Jiřka (neregistrovaný)

   Re: Brigáda
   Může vydělat neomezeně. Odovod pojištění záleží na tom, jaká smlouva s ním byla sjednána. Pokud pracovní smlouva nebo dohoda o pracovní činnosti, sráží se mu oboje pojistné ze skutečně dosaženého výdělku. Pokud dohoda o provedení práce, pojištění se nesráží. Daní se v každém případě. Pokud má podepsané prohlášení, daní se mu dle daňových pásem (tzn. 12%, 19% atd.). Prohlášení může podepsat, pokud nemá současně podepsané u jiného zaměstnavatele. Pokud nepodepíše, pak se mu výdělek do 5000 hrubého daní 15%, pokud vydělá nad 5000, celé se mu to daní nejméně 20%. Nemá nárok na slevu na poplatníka 600 Kč, pokud pobírá starobní důchod již k 1.1. danéího roku. Pokud získá důchod v průběhu roku, ještě do konce roku má nárok na slevu.
   Pokud je předčasným důchodcem, může pracovat pouze na dohodu o provedení práce (ta je omezena na maximálně 150 h v kal. roce, výdělek je neomezený).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).