Hlavní navigace

Společník zaměstnancem po zrušení § 13?

  • (neregistrovaný) 77.104.237.---

    25. 7. 2007 9:40

    Jak je to teď s prací společníka s.r.o. pro společnost? V §13 byla vyjímka. Po jeho zrušení musí být společník zaměstnancem? Pokud ano je možné aby vykonával na ŽL např. zprostředkování obchodu a služeb a nebyl to švarc system? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 7. 2007 10:11

      Kajka (neregistrovaný) 194.212.232.---

      Re: Společník zaměstnancem po zrušení §
      Zprostředkování nevykonávat. Nikdy. Teda pokud nechcete dráždit hada bosou nohou.
      Vtip je v tom, že se vám nepodaří prokázat, že jste o určitém obchodu nevěděl jako společník, ale jako FO ano. Jsou na to i judikáty, a FÚ to bez milosti doměřuje.

    • 25. 7. 2007 10:44

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: Společník zaměstnancem po zrušení §
      *** Společník nemusí být zaměstnancem a přesto může pro společnost vykonávat práci. Jeho příjem za práci pro společnost se ale považuje za příjem ze závislé činnosti, takže daně a odvody jako u zaměstnance. Když projdete minulé dotazy, najdete toho tady hodně ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).