Hlavní navigace

Kdy fakturovat-složitější,JSDxsmlouva

  • (neregistrovaný) 80.188.58.---

    25. 7. 2007 12:03

    Dobrý den,
    moc bych chtěla poprosit o radu v následující situaci. Vyvezli jsme zboží do Indie (celní "papíry" budou na nás až je vymámíme :o)). Fakturovat budeme do Německa. Je ale dohodnuto, že fakturovat se bude až po oživení zařízení, které jsme ale ještě neprovedli. Můžeme takto posunout DUZP, když na celních papírech bude vidět, že jsme to vyvezli dříve? Do DPH to chci uvést na řádek 510.

    Předem moc děkuji.
    Krásný den,
    El

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 7. 2007 17:02

      Barbara (neregistrovaný) 85.135.64.---

      Re: Kdy fakturovat-složitější,JSDxsmlouv
      Mám dojem, že v zákoně není uvedeno do kdy nejpozději je třeba uvést takovéto plnění do DP. §66 pouze řeší kdy nejdříve toto můžete udělat
      Pro uvedení do DP musíte splnit podmínky uvedené v §66 - musíte být schopni prokázat, že k vývozu došlo, tzn. (dle mého názoru) musíte vlastnit JSD a nějaký doklad stvrzující, že zboží opustilo EU a dorazilo do třetí země. Nevím, jak dlouho Vám to "oživení zařízení" bude trvat, ale shánění důkazních prostředků k vývozu nám někdy trvalo i tři měsíce, a nikdy jsme s takto opožděným uvedením vývozu do DP neměli problémy.
      Ještě poznámka - vývoz se uvádí také do řádku 430

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).