Hlavní navigace

Prodej bytu nebo domu

  • (neregistrovaný) 88.103.230.---

    25. 7. 2007 14:38

    Žádám zkušené o radu.Fyzická osoba nepodnikající koupí byt příklad za 400000,- za dva roky ho prodá za 600000,-,nebydlí v něm.Jak správně přizná koupi a prodej v daňovém přiznání?Děkuji za radu jarka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 7. 2007 14:59

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: Prodej bytu nebo domu
      *** Projděte si §4 ZDP - jsou tam různá osvobození a jsou dost specifická a je jich víc. Pokud by bylo osvobozeno, pak příjem do DP neuvádíte. Pokud by osvobozeno nebylo, pak uvádíte pod §10 a ke zdanění jde (jednoduše řečeno) rozdíl. ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).