Hlavní navigace

DPH a opravy

  • (neregistrovaný) 194.212.232.---

    25. 7. 2007 14:58

    Dobry den, máme pronajaté prostory od neplátce. Zároveň máme uzavřený dodatek ke smlouvě, že opravy od 50 000,- Kč budeme hradit na své náklady a ceny za opravy nemovitosti budou snižovat kupní cenu nemovitosti při odprodeji. Máme nárok na odpočet z faktury za opravy? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 7. 2007 15:17

      annonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: DPH a opravy
      Nevím, jak přesně zní smlouva, ale tak, jak je to zde uvedeno, bych řekla, že opravami hradíte jakousi zálohu na budoucí kupní cenu. A jestliže dojde k prodeji nemovitosti osvobozené od DPH, pak bych řekla, že nárok na odpočet DPH nemáte a celou částku zaúčtujete na 052. Ale to je jenom jakási úvaha. Vyčkejte na názory jiných účastníků diskuzního fóra.

    • 25. 7. 2007 16:13

      bdm (neregistrovaný) 217.196.220.---

      Re: DPH a opravy
      *** Napíšu jen svůj názor a dávám ho do další diskuze:
      1) DPH - řekla bych, že nárok je. V §72 ZDPH máte uvedeno, kdy nárok je. A je, pokud plnění použijete ke své ekonomické činnosti - což myslím, že se stalo - opravujete prostor, který užíváte ke své činnosti. A splníte i odst.1 - na výstupu odvádí dodavatelská firma. Podle mě je to úplně stejné, jako když každý jiný nájemník provádí opravy v prostorech, ve kterých podniká

      2) ZDP - tady se mi to zdá daleko problematičtější - vydanými prostředky hradíte budoucí nákup nemovitosti - takže do nákladů asi ne. A ono vůbec bude otázkou, zda Vámi hrazené nájemné bude moci zůstat v nákladech - s ohledem na §24/5 ZDP ***

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).