Hlavní navigace

zahraniční pracovní cesta-kurz?

  • (neregistrovaný) 213.155.225.---

    26. 7. 2007 7:51

    prosím o radu.
    jednatel mi dal k vyúčtování doklady ze služební cesty z číny.
    některé doklady platil kartou některé hotově.
    jakým kurzem prosím přepočítávám doklady kurzem datumu dokladu nebo kurzem dnem vyplacení zálohy?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 7. 2007 8:16

      Zuzka (neregistrovaný) 193.165.161.---

      Re: zahraniční pracovní cesta-kurz?
      Kurzem dne vyplacení zálohy (§183 odst.2 Zákoníku práce). Zuzka

    • 26. 7. 2007 14:25

      Autoplan (neregistrovaný) 83.208.96.---

      Re: zahraniční pracovní cesta-kurz?
      Zkusím si dovolit upřesnění k použití kurzů, záleží na tom, o jakou účetní operaci jde:
      Při vyplácení zálohy to samozřejmě musí být (účetně) kurz platný v okamžiku uskutečnění účetního případu, tj. v okamžiku vyplacení zálohy. Jde-li o náklady, tj. účtování na účtu 512, pak to, ve smyslu účetních předpisů, nemůže dříve, než se účetní případ uskuteční, tj. nemůže to být dříve, než byly náklady skutečně vynaloženy a záloha ještě nejsou náklady. Takže to může být až to pracovník vyúčtuje anebo nejdříve v poslední den pracovní cesty - to si ale musí účetní jednotka sama zvolit a ve své účetní směrnici popsat. V případě používání platební karty to může být i jinak - účetní jednotka z výpisu účtu ví, kdy jí náklady prošly účtem a může postupovat odchylně proti výše uvedenému.
      Zkuste nějakou aplikaci pro výpočet cest. náhrad, doporučuji Autoplan

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).