Re: DPP + pojistné
>Dobré ráno všem,
>
>chtěla bych se zeptat, jestliže mám smlouvu o
>provedení práce od července do října pro jednoho našeho
>bývalého zaměstnance (už jím není) a odměna za práci bude
>cca 40.000,-, mohu mu částku vyplácet po měsíci nebo až
>na konci?
Podívejte se, jak máte v DoPP sjednanou splatnost odměny a podle toho vyplácejte. Není problém vyplácet části odměny měsíčně.
A SP a ZP si platí dotyčný asi sám, že? Když
>není OSVČ jaký minimální základ si bude muset
>zaplatit? Děkuji za odpověď.
SP si povinně platit nemusí. ZP by si měl platit jako osoba bez zdanitelných příjmů (částku přesně nevím, cca 1.100,- Kč), pokud za něho není plátcem pojistného i stát.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Zaměstnavatelé musí do konce dubna dohlásit informace o zaměstnancích
Důchody porostou seniorům rychleji, projeví se to však zřejmě až v roce 2029
Padesát tisíc jako základ? Výpočet důstojné mzdy rozvířil sítě, lidé mluví o výsměchu
Zvláštní zkrat ministerstva, postavit si hlavu u zdravotních benefitů je absurdní
Stát označuje nové hlášení za stabilní, firmy ale hlásí chyby a chaos
Nevinný prodej domácí slivovice může skončit likvidační pokutou
26. 7. 2007 8:20
Dobré ráno všem,
chtěla bych se zeptat, jestliže mám smlouvu o provedení práce od července do října pro jednoho našeho bývalého zaměstnance (už jím není) a odměna za práci bude cca 40.000,-, mohu mu částku vyplácet po měsíci nebo až na konci? A SP a ZP si platí dotyčný asi sám, že? Když není OSVČ jaký minimální základ si bude muset zaplatit? Děkuji za odpověď.