Hlavní navigace

Částečný pracovní poměr

 • (neregistrovaný) 80.188.32.---

  26. 7. 2007 8:31

  Pracuji na HPP, ale budu měnit zaměstnání a u stávající firmy zůstávám na zkrácený pracovní poměr a u nového zaměstnavatele na HPP. Prosím o vysvětlení zda mohu na HPP pracovat jen 3 dny a na ZPP 2 dny, zda pokud měním smlouvu z HPP na ZPP mám požadovat zápoč. list a kdo co za mě bude odvádět na instituce.
  Moc děkuji za vysvětlení.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 7. 2007 9:02

   Líba (neregistrovaný) 80.95.127.---

   Re: Částečný pracovní poměr
   Dnes už se nerozlišuje HPP a VPP, bude se jednat o souběžné pracovní poměry. U stávajícího zaměstnavatele nebudete ukončovat pracovní poměr, pouze se dodatkem upraví pracovní smlouva a uvede se v ní změna v hodinách (tedy např. 16 hodin týdně). Protože bude PP trvat, nedostanete ZL.
   Oba zaměstnavatelé budou odvádět ZP a SP z dosažené mzdy.

   Pokud budete dosahovat v některém zaměstnání minimální mzdy přinesete o tom potvrzení druhému zaměstnavateli. Pokud ani v jednom nebudete mít minimální mzdu, budete si muset vybrat jednoho, který za vás budete kontrolovat, jestli jste minima každý měsíc dosáhl a případně vám strhne a doplatí ZP do minima. Nejlepší je, když je to ten, který zpracovává mzdy později, tomu budete nosit potvrzení od druhého, kolik vám bylo sraženo.

   Prohlášení můžete mít podepsané jen u jednoho zaměstnavatele. Ten vás bude danit podle tabulek a uplatňovat slevy. Druhý bude danit do 5000,- srážkovou daní, nad 5000,- měsíčně zálohovou 20 %. Po skončení roku si budete muset udělat sám daňové přiznání, pokud v některém měsíci přesáhnete 5000,-.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).