Hlavní navigace

Použití voyidla pro soukromé účely

  • (neregistrovaný) 83.240.30.---

    26. 7. 2007 10:23

    prosím poradte!
    1% z PC vozidla pripoctu k zakladu dane (po odecteni SP a ZP) nebo k hrube mzde?
    Dekuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 7. 2007 11:44

      pavla (neregistrovaný) 195.39.46.---

      Re: Použití voyidla pro soukromé účely
      Tato částka podléhá pouze dani ze mzdy, soc. ani zdr.poj se z ní neodvádí.

    • 26. 7. 2007 16:23

      FKA (neregistrovaný) 83.240.30.---

      Re: Použití voyidla pro soukromé účely
      Velice dekuji, muzete mi napsat kde to najdu v zakone? Dekuji

    • 26. 7. 2007 20:46

      ZdenaR (neregistrovaný) 86.49.28.---

      Re: Použití voyidla pro soukromé účely
      1% najdete v §6/6 ZDP.

      U SP a ZP si najděte zákony o pojistných a v nich hledejte ustanovení o vyměřovacích základech. Jsou formulována přibližně takto: "příjmem se rozumí plnění, jehož hodnota je na příslušném účtu zaměstnavatele účtována jako náklad nebo úbytek prostředků".
      V případě poskytnutí vozidla nevznikají zaměstnavateli náklady, ani nedochází k úbytku prostředků.

    • 27. 7. 2007 9:48

      FKA (neregistrovaný) 212.71.178.---

      Re: Použití voyidla pro soukromé účely
      MOckrat dekuji!!!!!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).