Hlavní navigace

Jak opravit doplatky ZP do minima-prosím

• (neregistrovaný) 217.197.156.---

26. 7. 2007 11:10

Dobrý den,

z neznalosti mezd jsem v měsíci březen a duben jsem vyplatil odměnu-dohoda o pracovní činnosti. Odměna činila 7500,00Kč.
    Z této částky jsem zaplatil zdravotní+sociální pojištění+záloha daně.

Zapomněl jsem však zaměstnanci strhnout zdravotní pojištění, které nedosahovalo minimální mzdy, tj. z 8000,00.
    Po kontrole jsem zjistil, že se mi změni i přepočet celé mzdy.
    Také částka zálohy daně ze závislé činnosti.
    Jak mám zpětně provést opravu??

Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 7. 2007 14:57

J.K. (neregistrovaný) 85.71.22.---

Re: Jak opravit doplatky ZP do minima-pr
      Nic neopravujte, máte to správně, soc. a zdrav.poj. se platí ze skutečných příjmů.

• 26. 7. 2007 15:07

Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

Nechci vám odporovat, ale pokud je DPČ jediným příjmem a za dotyčného neplatí zdravotní stát (v evidenci ÚP atd), tak se zdravotní odvádí skutečně z min. mzdy 8000. Sociální pouze z výdělku.

• 26. 7. 2007 15:15

Jarda (neregistrovaný) 193.86.2.---

Ještě dodatek: opravil bych přehledy na zdrav. pojišťovnu, doplatil bych rozdíl, a vzniklý rozdíl bych požadoval doplatit na zaměstnanci v následující výplatě. Doplatek do zdrav. minima by měl hradit zaměstnanec. Měl jsem podobný problém (loni na podzim), dohodl jsem se telefonicky s pojišťovnou, řekli mi jaké naskočilo penále , to jsem taky zaplatil. Letos v červnu jsem byl na kontrole a bylo všechno v pořádku. Zaměstnanci jsem to odečetl z výplaty (je pravda, že to nebyla moje chyba protože dotyčný mi nenahlásil, že byl vyřazen z evidence na ÚP. Rozdíl na dani z příjmu nevznikl, protože výdělek byl nízký a po slevě 600 Kč se žádná daň neplatila.

• 26. 7. 2007 15:23

J.K. (neregistrovaný) 85.71.22.---

Máte pravdu ZP z minima a soc.poj. z výdělku, už jsem to našla, omlouvám se.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).