Hlavní navigace

Výpověď,nárok na placení MD a druhé MD

• (neregistrovaný) 88.102.65.---

26. 7. 2007 12:40

Dobrý den,kéž by někdo poradil.
    dostala jsem výpověď,protože jsem byla zaměstnaná na dobu určitou místo jedné paní na MD,která pak měla nastoupit.
    Když se tak stalo,já byla pak v ochr.lhůtě na nemocenské v době rizik.těhotenství a pak mateřské. první mateřskou jsem dostávala z práce vyplácenou. mám nárok i na druhou,když jsem otěhotněla do 3 let? Díky moc za každou odpověď,jestli někdo bude vědět.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 7. 2007 13:03

Jiřka (neregistrovaný) 82.100.9.---

Re: Výpověď,nárok na placení MD a druhé
      Tak za prvé jste nedostala výpověď, ale skončil Vám pracovní poměr, který jste měla na dobu určitou. To je možné i v době, kdy je pracovnice těhotná nebo nemocná, prostě kdykoli. Mateřskou jste dostávala na základě skončeného prac. poměru. Ale nyní už zaměstnavatele nemáte a mateřské dávky (ani případná nemocenská, pokud byste onemocněla) Vám nenáleží. Pokud byste si náhodou našla zaměstnavatele, pak nárok na mateřské dávky závisí na tom, zda dáte dohromady 270 kal. dnů pojištění ve dvou letech před porodem. (Tzn. kdy pracovní poměr skončil, do kdy jste pobírala mateřské dávky, zda jste potom pouze pobírala rodičovský příspěvek nebo zda jste se zaregistrovala na ÚP a od kdy by byl nástup k novému zaměstnavateli a kdy má být druhý porod).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).